Kapitan Jagiellonii Taras Romanczuk nie zawiódł w meczu z Holandią
Kapitan Jagiellonii Taras Romanczuk nie zawiódł w meczu z Holandią Sylwia Dąbrowa
Kapitan Jagiellonii Białystok Taras Romanczuk zagrał w meczu Polska - Holandia w podstawowym składzie Biało-Czerwonych, którzy na inaugurację Euro 2024 po wyrównanej walce przegrali z wyżej notowanym rywalem1:2. Jagiellończyk grał do 55. minuty i nie zawiódł zaufania selekcjonera Michała Probierza.

Kapitan Jagiellonii ma za sobą znakomity sezon w drużynie mistrza Polski i zasłużył na powołanie do reprezentacji.

- Ci, którzy śledzą moją grę w ekstraklasie wiedzą, co daję swojej drużynie klubowej. Na pewno mogę dać sporo agresji, ustawienie, trzymanie pozycji. Poza tym czuję się doświadczonym zawodnikiem, mam za sobą wiele meczów, także tych o najwyższą stawkę - mówił przed wyjazdem do Niemiec Taras Romanczuk.

Jego obecność w podstawowym składzie została jednak odebrana jako niespodzianka, bo większość ekspertów sądziła, że miejsce w środku pola zajmie Bartosz Slisz. Kapitan Jagi, wraz z kolegami z reprezentacji miał piekielnie trudne zadania zatrzymania holenderskich gwiazd i radził sobie z tym bez zarzutu.

Polska - Holandia. Jagiellończyk odczuwał skutki kontuzji?

Początek był trudny dla Polaków, bo Pomarańczowi zaatakowali z pasją. Potem jednak naszej drużynie udało się odsunąć nieco grę od własnego pola karnego, w czym swój udział miał i Romanczuk, będący wyróżniającym się zawodnikiem Biało-Czerwonych. Kapitan Jagi miał kilka udanych interwencji, w tym jeden spektakularny wślizg.

Niestety, Romanczuk opuścił plac gry w 55. minucie, zmieniony przez Slisza. Prawdopodobnie odczuwał jeszcze skutki kontuzji, której doznał w towarzyskim meczu z Ukrainą, bo innego powodu do roszady kadrowej pomocnik reprezentacji Polski trenerowi Probierzowi raczej nie dał. W momencie opuszczania przez białostoczanina boiska był remis 1:1. Niestety, mimo ambitnej walki nasza drużyna przegrała 1:2.

Obok Romanczuka, przeciwko Holandii wystąpili dwaj inni piłkarze z przeszłością w Jagiellonii:

• Przemysław Frankowski
  • Karol Świderski.

Kolejny mecz grupowy Biało-Czerwoni rozegrają 21 czerwca (piątek) w Hamburgu, a ich rywalem będzie Austria.