Polska - Irlandia Północna 1:1. Mundial w sferze marzeń.

W meczu eliminacji mistrzostw świata Polska tylko zremisowała 1:1 z Irlandią Północną.

Pierwsza połowa spotkania była katastrofalna w wykonaniu naszej reprezentacji. W 38 minucie po błędzie defensywy Kyle Lafferty pokonał Artura Boruca. Po przerwie biało-czerwoni zagrali z większym zaangażowaniem. Wyrównać się udało w 80 minucie. Aaron Hughes naciskany przez Mariusza Lewandowskiego wepchnął piłkę do własnej bramki.

Punkt jednak niewiele Polakom daje. - Nasze szans na awans do mistrzostw świata są iluzoryczne - przyznał zaraz po meczu kapitan naszej drużyny Michał Żewłakow. - Mieliśmy dzisiaj walczyć, a w pierwszej połowie zespół wyglądał, jak w rozsypce. Szczerze powiedziawszy nie wiem, czego się po nas spodziewać w środowym spotkaniu ze Słowenią.

W innym pojedynku 3 grupy eliminacji Słowacja zremisowała 2:2 z Czechami.

Polska - Irlandia Północna 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 - Kyle Lafferty 38, 1:1 - Aaron Hughes 80-sam.
Polska: Boruc - Golański, Dudka, Żewłakow, Krzynówek - Błaszczykowski, Lewandowski, Murawski (61 Lewandowski), Roger, Obraniak (46 Smolarek) - Brożek.
Irlandia Północna: Taylor - McAuley, Craigan, Hughes, Evans - Johnson, Clingan, McCann, Healy, Davis - Lafferty (54 Paterson).
Żółta kartka: Golański (Polska).
Sędziował: Manuel Enrique Mejuto Gonzalez (Hiszpania).
Widzów: 45.000.