Polska - Kanada 1:0. Maciej Rybus strzelcem pięknej bramki.

Polska pokonała 1:0 Kanadę w towarzyskim meczu rozegranym w Bydgoszczy. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Maciej Rybus.

Polacy radzili sobie dużo lepiej, niż w sobotnim spotkaniu z Rumunią. Inna sprawa, że i rywal nie prezentował nadzwyczajnej klasy. - Wyszliśmy na boisko ze zbyt dużym respektem dla Polaków - mówił w przerwie spotkania najbardziej znany kanadyjski piłkarz (zresztą Polak z pochodzenia) Tomasz Radzinski.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 18 minucie pojedynku. Po "miękkim" dośrodkowaniu Ludovica Obraniaka piłkę głową w polu karnym zgrał Kamil Kosowski, a pięknym strzałem popisał się Maciej Rybus. Na gola naszej reprezentacji czekaliśmy 388 minut.

Gospodarze mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku (m.in. Patryk Małecki trafił w słupek), ale rezultat nie uległ już zmianie.

Polska - Kanada (1:0)
Bramki: 1:0 - Rybus 18
Polska: Kuszczak (46 Szczęsny) - Rzeźniczak (65 Kowalczyk), Żewłakow, Sadlok, S. Gancarczyk - Peszko, Dudka, Obraniak (88 Małecki), Kosowski (69 J. Gancarczyk) - Rybus (77 Majewski), Lewandowski.
Kanada: Hirschfeld - Klukowski, Stalteri, McKenna, Jakovic - Hutchinson, de Jong (70 Simpson), de Guzman, Peters - Friend (64 Jackson), Radzinski (84 Hume).
Żółte kartki: Peszko (Polska), Simpson (Kanada). Widzów: 10400.