Najlepsza lekcja przedsiębiorczości to ta od samych praktyków – założycieli firm. Bo często to, co wygląda na świetny i łatwo zarabiający na siebie pomysł, w rzeczywistości jest okupione wieloma wyrzeczeniami i ciężką pracą. Czy dzisiaj ci przedsiębiorcy poleciliby porzucenie dobrej pracy na etacie, w imię rozwijania własnego biznesu? O tym opowiedzą startupowcy już 15 listopada.

Swoją historią podzieli się trzech przedsiębiorców, którzy z sukcesem rozwijają swoje startupy w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym. Każdy z nich prezentuje inną branżę, wykształcenie a także różną drogę do sukcesu. Tym samym udowadniają że pomysły na biznes mogą być różne, a najważniejszą rzeczą jest pasja i wytrwałość!

Prelegenci
Rafał Kupiński (dyrektor zarządzający iAutomatyka.pl)
Jest absolwentem Politechniki Białostockiej na kierunku Automatyka i Robotyka oraz współwłaścicielem iAutomatyka.pl.

Jest to innowacyjny portal związany z automatyką przemysłową i robotyką mający na celu budowanie wizerunku firm z branży w sieci jak i poszerzanie świadomości automatyków w Polsce o innowacyjnych rozwiązaniach i nowościach z branży. iAutomatyka.pl to również duża baza wiedzy dla automatyków w formie artykułów jak i filmów wideo.

Karol Skoczek (CEO VisualPromo, VP Software)
Twórca pierwszej w Polsce holohostessy, a także założyciel VP Software. Holohostessa to wirtualny hologram osoby, która potrafi w inteligentny i przyjazny sposób udzielić potrzebnych informacji zainteresowanym. Jest w pełni interaktywnym urządzeniem, pozwala na sterowanie gestami, rozpoznaje osoby, zapisuje czas, przez jaki odbiorca był wystawiony na przekaz marketingowy. Holohostessa nie męczy się i jest bezobsługowa.

Rafał Chraboł (CEO Smart Faktor SA, Bizpark Blockchain Solutions)
Doświadczony analityk Blockchain, architekt rozwiązań opartych na technologii rejestrów rozproszonych (DLT). Project Manager posiadający międzynarodowe kwalifikacje potwierdzone przez Instytut APMG. Właściciel firmy Smart Faktor SA, która zajmuje się
rozwiązaniami typu Fintech, obejmujące obszary związane z przetwarzaniem informacji, oceną ryzyko kredytowego, wsparciem MŚP w zakresie finansowania kapitału obrotowego oraz obrót wierzytelnościami. Rozwiązania Smart Faktor wpisują się w zauważalny aktualnie trend optymalizacji kosztów obsługi łańcucha dostaw MŚP, w tym w szczególności skracanie cyklu obrotu gotówki.

Spotkanie odbędzie się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym przy ulicy Żurawiej 71 w Białymstoku, 15 listopada br. Początek - o godzinie 12. Udział jest bezpłatny

Rejestracja - Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w BPN-T

Liczba miejsc jest ograniczona!