Portugalia - Wybrzeże Kości Słoniowej 0:0. Hit bez blasku (wideo)

Portugalia - Wybrzeże Kości Słoniowej 0:0, czyli hit bez fajerwerków
Spotkanie Portugalii z Wybrzeżem Kości Słoniowej zapowiadało się jako wydarzenie pierwszej fazy grupowej mistrzostw świata. Tymczasem hit rozczarował.

Portugalia - Wybrzeże Kości Słoniowej 0:0 po przeciętnym widowisku. Nie takiego meczu spodziewali się kibice na całym świecie. Obie drużyny grały bardzo zachowawczo, a w całym meczu oddały zaledwie trzy celne strzały.

Na boisku zobaczyliśmy dwie wielkie gwiazdy - Cristiano Ronaldo oraz Didiera Drogbę. Ronaldo błysnął raz. W 11 minucie pojedynku ładnie uderzył z 30 metrów trafiając w słupek bramki Wybrzeża. Drogba pojawił się na murawie w 66 minucie. Zagrał na własną odpowiedzialność, ponieważ nie jest jeszcze w pełni zdrowy po kontuzji ręki. Drogba mógł zostać nawet bohaterem pojedynku. W doliczonym czasie gry miał świetną okazję strzelecką, jednak niepotrzebnie próbował podawać piłkę do kolegi.

Wybrzeże Kości Słoniowej - Portugalia 0:0
WKS: Barry - Demel, Kolo Toure, Zokora, Tiene - Gervinho (82 Keita), Yaya Toure, Eboue (89 Romaric), Tiote, Kalou (66 Drogba) - Dindane.
Portugalia: Eduardo - Paulo Ferreira, Carvalho, Bruno Alves, Fabio Coentrao - Cristiano Ronaldo, Mendes, Meireles (85 Amorim), Deco (62 Tiago), Danny (55 Simao) - Liedson.
Żółte kartki: Zokora, Demel (WKS), Cristiano Ronaldo (Portugalia). Sędziował: Jorge Luis Larrionda Pietrafesa (Urugwaj). Widzów: 37 034.