Wielu mieszkańców długo na to czekało. Do tej pory augustowianie, by zjeść coś z McDonald's, musieli jeździć do Suwałk.

Augustowianie doczekają się pierwszej w mieście restauracji jednej z najpopularniejszych sieci na świecie. Mowa o McDonald's. Na razie najbliższa taka restauracja znajduej się w Suwałkach. Wkrótce się to zmieni.

Lokal powstać ma przy stacji benzynowej, przy ul. Wojska Polskiego (wjazd do miasta od strony Białegostoku). Jak poinformował Augustowski Reporter, właściciel stacji Tomasz Dobkowski potwierdził uzyskanie niezbędnych pozwoleń na budowę. Jeszcze w tym roku nastąpić mają realizacja i oddanie do użytku inwestycji.

Oprócz restauracji powstać ma także nowoczesna myjnia.

McDonald's w Augustowie. Kolejna restauracja na Podlasiu

Rozmowy na temat uruchomienia w Polsce barów McDonald's były prowadzone już pod koniec lat 70. dwudziestego wieku. Pierwszy bar otwarto 17 czerwca 1992 w Warszawie na rogu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, w dobudowanej od strony północnej części Spółdzielczego Domu Handlowego „Sezam”. Koszt budowy wyniósł milion dolarów. W dniu otwarcia ustanowiony został rekord świata w liczbie transakcji: dokonano ich 13 300 (rekord ten został pobity sześć miesięcy później w Katowicach: 13 600 zamówień). Bar zamknięto 1 października 2014.

W grudniu 2018 w 421 polskich lokalach tej sieci, znajdujących się w ponad 150 miejscowościach, zatrudnionych było ponad 24 tysiące pracowników

Źródło: Wikipedia