Promocja sportu przez kontakt z gwiazdami. Szkolny Klub Sportowy w PreZero Arenie Gliwice

Partnerem cyklu jest ORLEN
Odbyło się kolejne wydarzenie w ramach rządowego programu Szkolnego Klubu Sportowego. Tym razem wybitni polscy sportowcy spotkali się z młodzieżą z Gliwic, w tamtejszej PreZero Arenie. W mikołajkowej atmosferze, przyszli sportowcy mogli zmierzyć się z nowymi dyscyplinami i odbyć trening ze swoimi idolami.

Szkolny Klub Sportowy to szansa dla młodych sportowców

Program Szkolnego Klubu Sportowego to zajęcia, które odbywają się niemal w każdej gminie w Polsce. Najmłodsi sportowcy mają szansę szlifować swoje umiejętności w trakcie dodatkowych godzin pozalekcyjnych. Dodatkowo regularnie w całym kraju odbywają się eventy, w których biorą udział najwięksi polscy sportowcy, również medaliści olimpijscy. Tym razem, 6 grudnia, specjalne wydarzenie zostało przeprowadzone w PreZero Arenie Gliwice.

Dzisiaj mamy 400 dzieciaków na PreZero Arenie Gliwice. Zazwyczaj mamy mniejsze eventy, ale to i tak jest rząd 240-300 dzieci na jednym evencie. Zajęcia programu SKS dają dzieciom bardzo wiele. Samo to, że uczestniczą w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych za darmo. Dzięki temu przybliżamy sportowców do dzieci i pokazujemy, że ci topowi sportowcy to też są zwykli ludzie, którzy też zaczynali w szkołach - mówi Emilia Ankiewicz-Obukowicz, specjalista do spraw projektów sportowych.

W trakcie wydarzeń spod szyldu SKS dzieci mają okazję spróbować dyscyplin, w których na co dzień nie uczestniczą na lekcjach wychowania fizycznego z uwagi na brak możliwości zakupu profesjonalnego sprzętu przez szkoły, zwłaszcza z mniejszych ośrodków.

Organizujemy różne aktywności w postaci stacji sportowych m.in. mamy disc golf, lekkoatletykę czy badminton. Widać uśmiech na twarzach dzieci. Mamy dziś mikołajki, więc wszyscy poubierani są w czapki, stroje reniferów. Bawimy się świetnie i spędzamy ten czas w sportowym, świątecznym nastroju - opisuje Paulina Busko, animator SKS.

Kogo można spotkać podczas wydarzeń SKS-u?

Ogromną atrakcją dla najmłodszych jest również możliwość spotkania ze sportowcami, których na co dzień mogą podziwiać na szklanym ekranie podczas rywalizacji na największych imprezach w Polsce i na świecie. W wydarzeniach SKS-u biorą udział sportowcy związani z ORLEN Teamem, w tym uczestnicy Igrzysk Olimpijskich jak Maria Andrejczyk czy Kajetan Duszyński. Nie inaczej było w Gliwicach.

Sama zaczynałam od SKS-ów. Jest to pierwszy krok w stronę karier zawodowych, gdzie możemy znaleźć przyszłego medalistę olimpijskiego - ocenia Katarzyna Zillmann, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w wioślarstwie.

Promocja sportu przez kontakt z gwiazdami. Szkolny Klub Sportowy w PreZero Arenie Gliwice

Podobne zdanie w tym temacie wyraża Dariusz Kowaluk, medalista z Igrzysk w Tokio w 2021 roku, gdzie zdobył złoty medal w sztafecie mieszanej w biegu 4 x 400 metrów.

Takie wydarzenia są bardzo potrzebne, bo dzięki temu możemy umożliwić młodym sprawdzenie się i kto wie, może ktoś urośnie na wielkiego sportowca, zacznie wyczynowo trenować, zdobędzie złoty medal. Satysfakcjonowałoby mnie, jakby taka młoda osoba przyszła do mnie za kilkanaście lat i powiedziała "O, pan mnie zainspirował kiedyś, jak byłem takim małym dzieciakiem". Chciałbym tego doświadczyć w przyszłości - wyznaje Dariusz Kowaluk.

Realizacja projektu nie byłaby możliwa bez wsparcia partnerów

Dotarcie do młodzieży z całej Polski nie byłoby możliwe bez odpowiedniego zaplecza finansowego. Szkolnemu Klubowi Sportowemu zapewnia je współpraca z różnymi partnerami i sponsorami, wśród których jest ORLEN - największy mecenas sportu w Polsce - działający z SKS-em od lat.

Wsparcie ORLEN-u jest dla nas o tyle ważne, że dzieci mogą poznać gwiazdy sportu, możemy organizować te eventy, dzięki wsparciu ORLEN. Dzieci mogą dotknąć sportowców, którzy mają złote medale olimpijskie, których oglądają na wielkich arenach w telewizji - ocenia Emilia Ankiewicz-Obukowicz.

Na korzyści płynące ze wsparcia największej firmy w Polsce uwagę zwracają również osoby, które na co dzień mają przyjemność trenować z najmłodszymi w różnych warunkach.

Myślę, że pomysł, aby ORLEN wspierał sport szkolny przy okazji projektu SKS jest bardzo dobry, ponieważ zawsze na tego typu imprezach brakuje pieniędzy. Tutaj jest to wzbogacone o dużo sprzętu, nagrody dla dzieciaków, więc jak najbardziej jest to dobry kierunek. Aktywność fizyczna to jest ten element, którego w dzisiejszych czasach brakuje i my nauczyciele staramy się, jak tylko możemy, żeby ta aktywność fizyczna, zwłaszcza u tych najmłodszych, była prowadzona w sposób odpowiedni na zajęciach pozalekcyjnych - mówi Sylwester Walczuk, nauczyciel i prezes Szkolnego Związku Sportowego w Gliwicach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Promocja sportu przez kontakt z gwiazdami. Szkolny Klub Sportowy w PreZero Arenie Gliwice - Sportowy24

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna