Pronar Parkiet Hajnówka traci dystans

Hajnówka. Sytuacja siatkarzy Pronaru Parkiet Hajnówka znacznie się pogorszyła.

Po porażce z drużyną AZS-u Uniwersytetu Warszawskiego "Traktory" praktycznie straciły szanse na pierwszą "czwórkę", a muszą jeszcze walczyć o spokojne miejsce w tabeli, czyli przynajmniej szóste.

Hajnowianie przegrali drugi raz w ciągu kilku dni. W środę, również 1:3, ulegli Bzurze Ozorków. W tamtym spotkaniu nie wystąpił kontuzjowany Marek Wawrzyniak. Lider zespołu wrócił na mecz z Uniwersytetem Warszawskim, ale uraz dokuczał mu na tyle, że nie mógł pomóc drużynie jak zwykle i ostatecznie zszedł z boiska.

- Brak Marka w normalnej formie jest wyraźnie odczuwalny. Poza tym Uniwersytet miał banalną zagrywkę, a my nie potrafiliśmy jej przyjąć. Każdą powinniśmy dokładnie odebrać, a zamiast tego bezpośrednio traciliśmy punkty z przyjęcia - mówił atakujący Pronaru Parkiet Janusz Ignaciuk.

"Traktory" wygrały tylko pierwszego seta. W pozostałych gospodarze byli słabsi. W następnej kolejce hajnowianie będą pauzować. Przerwa na pewno dobrze im zrobi. Wykurować powinien się też Wawrzyniak. Za dwa tygodnie Pronar Parkiet musi zdobyć punkty w Tomaszowie Mazowieckim przeciwko zamykającej tabelę Lechii.

Pronar Parkiet Hajnówka - AZS Uniwersytet Warszawski 1:3 (25:23, 17:25, 22:25, 21:25). Pronar Parkiet: Sikorski, Narowski, Kuźnik, Ignaciuk, Zrajkowski, Wawrzyniak, Kulis (libero) oraz Piekarski, Rafalik, Chełchowski, Małachowski.