Miłosz Karbowski
Konrad Woroniecki jest załamany. Jego drużyna spada do II ligi.
Konrad Woroniecki jest załamany. Jego drużyna spada do II ligi. A. Zgiet
Bełchatów. Mimo dzielnej postawy w końcówce sezonu, siatkarze Pronaru Hajnówka nie doczekali się happy-endu.

W swoim ostatnim meczu fazy zasadniczej, w Bełchatowie z rezerwami Skry, musieli zdobyć przynajmniej punkt, by marzyć o utrzymaniu w I lidze. Nie zdobyli i zostaną zdegradowani.
Początek meczu był bardzo optymistyczny. Goście pewnie wygrali pierwszego seta, a z Sosnowca nadeszła wiadomość, że Płomień pokonał 3:0 SPS Zduńska Wola, najważniejszego rywala hajnowian w walce o utrzymanie. Niestety, w drugiej partii lepsi byli gospodarze. W trzeciej Pronar prowadził 6:1, miał nawet piłkę setową, ale atak Sebastiana Wójcika bełchatowianie podbili. Z kolei przy setbolu dla Skry w aut uderzył Maciej Alancewicz. Czwarty set był praktycznie bez historii.
- Zabrakło takiej determinacji, jak w ostatnich spotkaniach - mówi trener Pronaru Marek Antoniuk. - Zaczęliśmy dobrze, a potem było zbyt sennie. W czwartek zarząd spotyka się z zawodnikami. W tej chwili nie zastanawiam się, co będzie - dodał przygnębiony szkoleniowiec.
Skra II Bełchatów - Pronar Parkiet Hajnówka 3:1 (17:25, 25:20, 28:26, 25:17)
Pronar Parkiet: Woroniecki, Alancewicz, Gołębski, Kacperski, Wójcik, Babińczuk, Łyczko (libero) oraz Iwaniuk, Saczko, Zrajkowski, Niemiec, Maksymiuk.

25. kolejka I ligi: Skra II Bełchatów - Pronar Parkiet Hajnówka 3:1 (17:25, 25:20, 28:26, 25:17), Płomień Sosnowiec - SPS Zduńska Wola 3:0 (25:19, 25:16, 25:14), Joker Piła - Inotel Poznań 3:1, AZS PWSZ Nysa - GTPS Gorzów Wlkp. 3:1 (25:20, 27:25, 17:25, 25:20), Energetyk Jaworzno - Bzura Ozorków 3:1 (25:22, 25:21, 22:25, 25:20), Avia Świdnik - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:14, 25:22, 25:21). Pauzował: SMS PZPS I Spała.
1. Płomień 23 59 62:17
2. AZS Nysa 23 56 61:26
3. Joker 23 54 60:28
4. Skra II 23 41 48:40
5. Avia 23 37 48:44
6. Energetyk 23 31 45:49
7. GTPS G. Wlkp. 23 30 42:44
8. BBTS B.-Biała 23 30 43:50