Pronar słabszy od Jokera

Miłosz Karbowski
Michał Lach (nr 1) radził sobie z nieszczelnym blokiem Piotra Niemca (nr 8)
Michał Lach (nr 1) radził sobie z nieszczelnym blokiem Piotra Niemca (nr 8) A. Zgiet
Hajnówka. Grając tak jak w niedzielę, nasi siatkarze nie zagrożą najlepszym zespołom ligi. W niedzielę siatkarze Pronaru Hajnówka przegrali z Jokerem Piła 1:3.

Joker Piła to jedna z tych drużyn, które zapewne włączą się do walki o awans. W Hajnówce, choć spadkowicz ekstraklasy przegrał seta, w sumie łatwo zdobył trzy punkty.
Goście mieli w swoim składzie kilku asów: przede wszystkim znakomitego w ataku Wojciecha Winnika, wychowanka SUKSS-u Suwałki.
- Mamy młody zespół i duże rezerwy. Naszym problemem są wahnięcia w poziomie gry, jak dziś w drugim secie - mówił po meczu Wojtek. - W Pile już jestem 4 rok. Teraz świetnie się tam czuję, mam swoich znajomych, swoje kąty... Wierzę, że kiedyś ja i moi koledzy z Suwałk, np. Rafał Jarząbski, czy Artur Żyliński, zagramy wspólnie w siatkówkę na Podlasiu - dodał 22-latek.
Winnik miał wsparcie w innych skrzydłowych, potężnie serwujących Stanisławie Pieczonce i Michale Lachu. W efekcie tylko w drugim secie Pronar dominował. Rywale psuli więcej zagrywek, a nasza ekipa, szczególnie po atakach Sebastiana Wójcika i Piotra Niemca, kończyła sporo kontr. Mimo że gospodarze nie uzyskali dużej przewagi (6:4, 10:6, 19:16), kontrolowali przebieg gry w tej odsłonie meczu.
Poza tą częścią spotkania, w hajnowskim zespole równo i naprawdę dobrze grał jednak tylko Daniel Saczko. Przeciwnicy dobrze przyjmowali zagrywkę i łatwo zdobywali punkty. Gdy sami wstrzeliwali się z serwisem, hajnowianie przestawali istnieć. Było kilka momentów w trzecim secie, kiedy przy trzy, czteropunktowym prowadzeniu gości, można było odwrócić losy spotkania. Wówczas nasi zawodnicy przegrywali jednak ważne, sytuacyjne piłki.
W ostatnim secie Pieczonka i Lach zaczęli strzelać serwisem jak z armaty. Ta partia nie miała żadnej historii. Zdobyliśmy set, ale żadnego punktu.

Wyniki I ligi siatkarzy

8. kolejka: Pronar OSiR Hajnówka - Joker Piła 1:3 (21:25, 25:21, 17:25, 13:25), GTPS Gorzów Wlkp. - SPS Zduńska Wola 3:0 (25:22, 25:18, 25:20), BBTS Bielsko-Biała - Płomień Sosnowiec 1:3 (18:25, 25:20, 22:25, 18:25). Spotkania przełożone: Bzura Ozorków - SMS PZPS I Spała, Avia Świdnik - Energetyk Jaworzno. Pauzował: Inotel Poznań.

1. Płomień 7 19 20:5
2. Joker 7 15 15:8
3. AZS Nysa 6 14 15:6
4. Bzura 6 11 13:9
5. Inotel 7 11 15:15
6. GTPS G. Wlkp. 5 9 11:6
7. Skra II 5 8 10:8
8. Energetyk 6 8 11:12