Przebudzenie akademiczek

Miłosz Karbowski
Na siatce walczy Elżbieta Dąbrowska (z lewej) z AZS WSWFiT
Na siatce walczy Elżbieta Dąbrowska (z lewej) z AZS WSWFiT A.Zgiet
Białystok. Po raz drugi z kolei siatkarki AZS WSWFiT Białystok przegrywając 0:2 w setach, potrafiły triumfować w pięciu partiach.

Białostoczanki na dobre "rozkręciły się" w połowie meczu. - Grałyśmy o godzinie, w której nie trenujemy i dopiero w trzecim secie zaczęłyśmy się budzić - mówi Anna Pałkiewicz. "Pałka" w trakcie spotkania pojawiła się na pozycji rozgrywającej i rozruszała koleżanki. Blok Marty Sasimowicz dał zwycięstwo w trzecim secie. Potem gospodynie doprowadziły do tie-breaka, w którym, po zagrywkach Pałkiewicz prowadziły już 7:1. Politechnika zbliżyła się na dwa punkty, ale wówczas kilka klasycznych, siatkarskich akcji, wykończonych przez Katarzynę Piwko dały AZS-owi wygraną.

Wyniki i tabela II ligi kobiet

9. kolejka: AZS Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki Białystok - AZS Politechnika Radom 3:2 (24:26, 18:25, 25:23, 25:21, 15:9), Szóstka Biłgoraj - ŁKS Łódź 2:3 (20:25, 25:13, 18:25, 25:16, 15:17), Tomasovia Tomaszów Lubelski - Czarni Węgrów 1:3 (25:19, 16:25, 13:25, 13:25).

1. Czarni 8 19 23:12
2. Jedynka 8 17 21:12
3. AZS AWF 8 16 21:14
4. AZS WSWFiT 9 16 22:16
5. Skarpa 8 14 20:17
6. ŁKS Łódź 9 12 17:20
7. Tomasovia 9 10 15:21
8. Politechnika 8 9 14:20