Przegrywali prawie przez cały mecz, ale końcówkę rozegrali koncertowo

Żubry Białystok po wygranej z Sokołem Ostrów Mazowiecka awansowały na drugie miejsce w tabeli Wojciech Wojtkielewicz
Koszykarze Żubrów w meczu u siebie z Sokołem Ostrów Mazowiecka przegrywali praktycznie cały mecz, a o zwycięstwie przesądziła końcówka spotkania.

Przewaga gości momentami wynosiła kilkanaście punktów. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Sokół prowadził 53:37, ale schodząc na przerwę goście mieli tylko pięć punktów przewagi (51:56). W trzeciej kwarcie Żubry miały znowu lekki kryzys i rywale odskoczyli na bezpieczny dystans (64:82). Ostatnia część spotkania do pogoń gospodarzy. W końcu 20 sekund przed końcem meczu po rzucie Arkadiusza Zabielskiego białostoczanie wyszli na prowadzenie 95:94. Wynik na 97:94 ustalił celnymi rzutami wolnymi Patryk Wydra.

W sobotę (godz. 17) Żubry, które awansowały na drugie miejsce w tabeli, podejmą Ochotę Warszawa.

Żubry Białystok - Sokół Ostrów Mazowiecka 97:94 (27:27, 24:29, 19:26, 27:12)