Jacek Kmiecik
AP/EASTNEWS
Dobra passa Lionela Messiego dobiegła końca – po raz pierwszy od 88 dni nie strzelił gola ani nie asystował. Jego Inter Miami zremisował z Nashville 0:0 w amerykańskiej profesjonalnej Major League Soccer (MLS). 36-letni Argentyńczyk cały mecz spędził na boisku.

Od debiutu Lionela Messiego Inter Miami wygrał 9 meczów z rzędu w różnych rozgrywkach, z czego 3 zwycięstwa odniósł po serii rzutów karnych. W 10 meczach w barwach „Flamingów” w różnych rozgrywkach Argentyńczyk strzelił 11 goli i zaliczył 3 asysty.

Trener Martino usprawiedliwia bezbramkowy wynik Interu Miami

Trener Interu Miami, Gerardo „Tata” Martino skomentował remis z Nashville.

– Musimy działać dalej. To może się zdarzyć. Trzeba przyznać, że trochę się do tego przyzwyczailiśmy. Tytuły, finał, mecz ligowy, który wygraliśmy pewnego dnia w Nowym Jorku, ale musimy iść dalej. Mamy jeszcze wiele do powiedzenia

– zacytowała Martino służba prasowa Interu Miami.

Poprzedni mecz „na sucho” Messi rozegrał trzy miesiące temu w PSG

Ostatni raz Leo schodził z boiska bez goli i asyst na poziomie klubowym 3 czerwca – w meczu z Clermont (2:3) w Ligue 1, kiedy grał w Paris Saint Germain.

15 czerwca Messi strzelił zwycięskiego gola dla reprezentacji Argentyny w towarzyskim meczu z drużyną Australii 2:0.

Przedostatnie miejsce Interu Miami w Konferencji Wschodniej MLS

Inter Miami w sezonie zasadniczym MLS zajmuje 14., przedostatnie miejsce w Konferencji Wschodniej, z 22 punktami po 24 meczach.

W kolejnym meczu „Flamingi” zagrają w MLS na wyjeździe z Los Angeles FC w poniedziałek, 4 września.