MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przewodniczący rady pobierał zawyżoną dietę

Rafał Bieńkowski
Grzegorz Curyło twierdzi, że zbyt wysoka dieta miesięczna była efektem pomyłki urzędniczki
Grzegorz Curyło twierdzi, że zbyt wysoka dieta miesięczna była efektem pomyłki urzędniczki Fot. R. Bieńkowski
Grajewo. Po alarmującym telefonie od naszego Czytelnika, sprawdziliśmy wysokość diety jaką otrzymuje przewodniczący Rady Miasta w Grajewie. Okazało się, że uposażenie radnego przekracza maksymalną wysokość diety wyznaczoną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zwróci pieniądze

Zwróci pieniądze

Grajewski radny będzie musiał zwrócić zawyżoną kwotę, którą przez dziesięć miesięcy pobierał niezgodnie z obowiązującym prawem. Z listopadowej diety przewodniczącego rady miasta zostanie potrącone prawie 400 zł.

Na konto przewodniczącego rady, Grzegorza Curyło od stycznia tego roku wpływała dieta o wysokości 2.026,80 zł. Według informacji Wioletty Paprockiej, rzecznika prasowego MSWiA, radnemu pełniącemu taką funkcję w gminie liczącej od 15 do 100 tys. mieszkańców, co miesiąc przysługuje miesięczna dieta nie większa niż 1.987, 27 zł. Grajewski radny z miejskiej kasy otrzymywał o prawie 40 zł za dużo.

- Pod koniec 2007 r. rzeczywiście zwróciłem uwagę, czy w przyszłości nie pojawią się jakieś nieprawidłowości - mówi Grzegorz Curyło. - Odpowiedzialny za tę kwestię pracownik zapewnił mnie, że żadne przekroczenia nie wystąpią. Okazało się potem, że pracownik podał złą kwotę bazową. Niedawno nasz skarbnik dotarł do odpowiednich ustaw i ta informacja została potwierdzona. Był to ewidentny błąd ludzki. Pracownik bił się w piersi za tę pomyłkę.

Radny twierdzi, że w najbliższym czasie będzie wnioskował o zmianę uchwały regulującej wysokość diety.

- Zawnioskuję o zmianę w uchwale, aby w kolejnych latach nieprawidłowości nie było. W piątek odbędzie się pierwsze posiedzenie komisji. Sprawa poruszona będzie na sesji rady miasta pod koniec grudnia - mówi Curyło.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna