Przyszłość wyczytają w pizzy

Redakcja
Siedem medali przywieźli reprezentanci Podlasia z kajakowych mistrzostw Polski rozegranych w Bydgoszyczy. Byłoby ich więcej, gdyby nie regulamin.

Przypomnijmy, że w czterech startach, cztery złote medale zdobyli zawodnicy Sparty Augustów. W K-2 na 500 i 1000 m wygrali Marek Twardowski i Adam Wysocki, w K-1 na 500 m - Twardowski, a w K-4 na 500 m naszych olimpijczyków zasilili młodsi koledzy z klubu 20-letni Emil Hrynko i 17-letni Adam Milejczyk.
- Niestety, regulamin był taki, że nie mogliśmy wystawić osad na 200 metrów - mówi trener kajakarzy Sparty Andrzej Siemion. Gdyby tak nie było Twardowski mógłby przywieźć z Bydgoszczy siedem złotych medali!
Dla duetu: Twardowski-Wysocki zdobywanie krajowych mistrzostw od lat jest spacerkiem. - Udowodniliśmy, jacy jesteśmy zdolni i dobrzy - z przekąsem mówi Siemion, po czym dodaje już poważnie. - Niestety nie udowodniliśmy tego wtedy, gdy było trzeba - powiedział nawiązując do 4. miejsca w Atenach.
Nasza eksportowa osada i jej trener muszą ustalić co dalej. Płynąć razem do Pekinu, a może dobrać dwóch partnerów do czwórki, czy wymyślić jeszcze coś innego? Odpowiedzi na te pytania mogą paść już w tym tygodniu podczas przyjacielskiego spotkania w jednej z augustowskich pizzerii.
W Bydgoszczy bardzo dobrze spisał się młodzieżowy mistrz Polski w C-1 na 500 metrów, Paweł Skowroński (Dojlidy Białystok). W trzech startach, na 200, 500 i 1000 metrów wywalczył trzy brązowe medale, przy czym w dwóch przypadkach srebro przegrał minimalnie.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni. Tym bardziej, że Paweł specjalnie się do tych mistrzostw nie przygotowywał. Jego siłą jest technika, kiedy "poczuje wodę" potrafi powalczyć z najlepszymi - mówi ojciec i trener białostockiego kanadyjkarza Ireneusz Skowroński.