Puchar dla Warmii Grajewo

Krzysztof Jankowski [email protected]
Warmia Grajewo pokonała Tura Bielsk Podlaski 3:1
Warmia Grajewo pokonała Tura Bielsk Podlaski 3:1 A. Zgiet
Warmia Grajewo zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu podlaskiego. W finale Warmia pokonała Tura Bielsk Podlaski 3:1 po dogrywce.

Zwycięstwo Warmii nie przyszło jednak łatwo. W finałowym spotkaniu gospodarze z Tura Bielsk Podlaski postawili rywalom trudne warunki i grajewianie wygrali dopiero w dogrywce. - Byliśmy głodni tego zwycięstwa, bo przed rokiem przegraliśmy finał - mówił trener Warmii Ryszard Borkowski.

Po dwóch kwadransach wyrównanej gry Tur przeprowadził skuteczną akcję. Paweł Łochnicki podał prostopadle w pole karne, do piłki dopadł Michał Martyniuk i mocnym strzałem pokonał Krzysztofa Gieniusza.

- Ta bramka trochę podcięła nam skrzydła - przyznał po meczu trener Warmii. Jego podopieczni atakowali, ale dosyć niemrawo. Dopiero w 38 min. lekki strzał głową Maksyma Mirwy zmusił Roberta Kucharczyka do efektownej parady.
Po przerwie znowu więcej zgry mieli gospodarze. W 58 min. piłka tylko o centymetry minęła okienko bramki Warmii po mocnym uderzeniu z rzutu wolnego Karola Jakubowskiego. Z czasem jednak Tur opadał z sił i zaczął popełniać błędy. W 72 min. Karol Car przegrał na środku boiska pojedynek z Mirwą. Ukrainiec podciągnął pod pole karne Tura, podał do Rafała Kozikowskiego, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Kucharczyka.

Bielszczanie dotrwali z remisem do zakończenia 90 minut, ale w dogrywce byli już bez szans. W 96 min. znowu pokazał się duet: Mirwa-Kozikowski. Ten pierwszy podawał, a drugi dał Warmii prowadzenie. W 111 minucie gry Karol Jakubowski sfaulował we własnym polu karnym Pawła Matysiewicza. Jedenastkę na gola zamienił bohater spotkania - Maksym Mirwa.

- My dopiero staramy się zaistnieć w podlaskim futbolu. Potrzebujemy na to cierpliwości i czasu - mówił trener Tura. - W tej sytuacji nie wyobrażam sobie, by miasto nie wspomogło klubu dodatkowymi funduszami - zapewniał burmistrz Bielska Eugeniusz Berezowiec.

Tur Bielsk Podlaski - Warmia Grajewo 1:3 (1:1, 1:0)
Bramki: 1:0 - Martyniuk 30, 1:1 - Kozikowski 72, 1:2 - Kozikowski 96, 1:3 - Mirwa 111 z karnego.
Tur: Kucharczyk - Kamil Jakubowski, Witkowski (76 Siemieniuk), Car, Karol Jakubowski (116 Kulikowski) - Iwaniuk (36 Arciuszkiewicz), A. Naumczuk, Łochnicki, A. Kiszko - Martyniuk, Klepacki (113 Chilkiewicz).
Warmia: Gieniusz - Arciszewski, Makowski, Piłatowski, Kowalko - Tuzinowski, Juzwa (91 Matysiewicz), Mirwa, P. Górski (46 Lewosz) - Kozikowski (112 Jasielczuk), T. Górski (46 Randzio).
Żółte kartki: Car (Tur); Piłatowski, Gieniusz (Warmia).
Sędziował: Janusz Brokowski (Zambrów). Widzów: 400.