Jagiellonia przegrała w półfinale Fortuna Pucharu Polski z Pogonią Szczecin 1:2 po dogrywce Andrzej Szkocki/Polska Press
Po 120 minutach gry, wielkiej walce i w deszczu Jagiellonia Bialystok przegrała półfinał Fortuna Pucharu Polski z Pogonią Szczecin 1:2. Portowcy w finale, spotkają się 2 maja na PGE Narodowy w Warszawie z pierwszoligową Wisła Kraków, która pokonała Piast Gliwice 2:1

Początek spotkania należał do Pogoni Szczecin, która chciała przejąć inicjatywę na boisku, była więcej przy piłce, ale to Jagiellonia stworzyła pierwsza bardzo groźną sytuację, po której omal nie padła bramka.

W 11 minucie Jesus Imaz zatańczył w polu karnym Pogoni z trzema obrońcami gospodarzy, wymanewrował ich, ale piłkę po jego strzale, która zmierzała już do bramki wybił Wahlqvist

W 39 minucie na bramkę Portowców uderzył Dominika Marczuk, ale tym razem na posterunku był już bramkarz Pogoni.

Gospodarze, tak dobrych sytuacji nie stworzyli, najwięcej ataków, zgodnie z przewidywaniami, przeprowadzanych było lewą stroną, gdzie był szybki Kamil Grosicki. TurboGrosik kilka razy popisał się sprintem, ale z jego dośrodkowań nie potrafili skorzystać koledzy z zespołu.

Druga połowa także zaczęła się od przewagi Portowców. Strzały Rafała Kurzawy i Grosickiego były na szczęście niecelne. Jednak w 54 minucie piłka wpadła do bramki Jagiellonii po strzale Efythymiosa Koulaurisa. Po interwencji wozu VAR bramka nie została uznana z powodu pozycji spalonej piłkarza Pogoni. Niestety pięć minut później gospodarze zdobyli już prawidłowo gola, a strzelcem był ponownie Koulouris.

Po stracie bramki inicjatywę przejęła Jagiellonia. W 79 minucie Taras Romanczuk otrzymał piłkę w polu karnym i wycofał ją do Wdowika, który precyzyjnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Wynik remisowy utrzymał się już do końca 90 minut, chociaż gospodarze mogli strzelić gola, ale groźne, silne uderzenie Grosickiego fantastycznie obronił Sławomir Abramowicz.

Dogrywka to była walka o każdy metr. W 98 minucie Grosicki dośrodkował z rzutu wolnego i w polu karnym Ulvestad głową z bliskiej odległości pokonał Abramowicza. Jagiellonia do końca walczyła o wyrównanie. Niestety, tym razem nie udało sie i do Warszawy na finał pojadą Portowcy.

- Dziś zadecydowały detale. Na pewno jest nam przykro. Zaraz gramy z Legią i teraz musimy skupić się już na tym spotkaniu i na ekstraklasie - powiedział przed kamerami Polsat Sport Bartłomiej Wdowik.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 2:1 (1:1, 0:0)
Bramki: 1:0 Efthýmis Kouloúris 59, 1:1 Bartłomiej Wdowik 79, 2:1 Fredrik Ulvestad 98.
Pogoń: Valentin Cojocaru - Linus Wahlqvist, Léo Borges, Mariusz Malec, Leonárdo Koútris - Adrian Przyborek (70. Marcel Wędrychowski), Rafał Kurzawa (114. Danijel Lončar), Alexander Gorgon (78. João Gamboa), Fredrik Ulvestad, Kamil Grosicki (114.. Wahan Biczachczjan) - Efthýmis Kouloúris.
Jagiellonia: Sławomir Abramowicz - Michal Sáček (91. Dušan Stojinović), Mateusz Skrzypczak, Adrián Diéguez, Bartłomiej Wdowik (115. Tomasz Kupisz) - Dominik Marczuk (62. José Naranjo), Taras Romanczuk, Nené, Jesús Imaz, Kristoffer Hansen (106. Wojciech Łaski) - Kaan Caliskaner (73. Jarosław Kubicki).