Jagiellończycy wreszcie mają sporo powodów do radości
Jagiellończycy wreszcie mają sporo powodów do radości Damian Przestrzelski
Jak się przełamywać, to na całego. Długo szorująca po dnie tabeli ekstraklasy Jagiellonia Futsal Białystok w minionej kolejce odniosła pierwsze zwycięstwo u siebie (3:2 FC Toruń), a teraz przełamała się też na wyjeździe, ogrywając po emocjonującej końcówce Red Dragons Pniewy 4:3. Żółto-Czerwoni awansowali na 14. miejsce w tabeli, a ich strata do bezpiecznej strefy zmniejszyła się do trzech punktów.

Pierwsza połowa spotkania nie wskazywała na szczęśliwy dla białostoczan finał potyczki. Gospodarze przeważali i w 6. minucie objęli prowadzenie. Adrian Skrzypek został faulowany przed bramką Kamila Ulmana, a rzut karny na gola zamienił Mateusz Kostecki. Tuż po zmianie stron mogło być 2:0 dla gospodarzy, ale piłka na szczęście trafiła w poprzeczkę bramki Jagiellonii.

Red Dragons - Jagiellonia Futsal 3:4. Piotr Skiepko błysnął w trzech akcjach

Potem sprawy w swoje ręce wziął Piotr Skiepko. Futsalista gości dwukrotnie zaliczył przechwyty pod własną bramkę i przeprowadzał szybkie kontry. Skiepko najpierw miał asystę przy golu Jacka Stefanowicza, a potem jego strzał skutecznie dobił Jakub Kozłowski. Białostoczanin znakomitą drugą połowę w swoim wydaniu ukoronował trafieniem w 32. minucie na 3:1, kiedy znów odebrał piłkę rywalom i po solowej akcji posłał ją do siatki.

To jednak nie był koniec emocji, bo zespół z Pniew szybko odpowiedział golem kontaktowym na 2:3 i doszło do emocjonującej końcówki. Na początku ostatniej minuty Żółto-Czerwoni mieli przedłużony rzut karny, wykorzystany na raty przez Mateusza Łabieńca, ale dziesięć sekund przed końcową syreną padła bramka dla gospodarzy, którym na szczęście zabrakło już czasu na wyrównanie.

- Piotrek Skiepko pokazał, że nie przez przypadek jest w reprezentacji kraju i miał udział przy trzech golach. Ale cały zespół zasłużył na brawa, bo graliśmy cierpliwie, czekaliśmy na swoje szanse i umieliśmy je wykorzystywać - uważa prezes i zawodnik Jagiellonii Futsal Krzysztof Kożuszkiewicz. - Chłopaków trzeba pochwalić tym bardziej, że w pierwszej połowie ja i Grzesiek Makal doznaliśmy kontuzji i drużyna wygrała praktycznie w siódemkę - dodaje.

22 listopada (środa) Jagiellończycy nadrobią ligowe zaległości, wyjazdowym meczem z BSF Bochnia. Trzy dni później w Białymstoku gościć będzie jeden z głównych kandydatów do mistrzostwa kraju - Rekord Bielsko-Biała.

WYNIKI 12. KOLEJKI

• Red Dragons Pniewy - Jagiellonia Futsal Białystok 3:4 (1:0). Bramki: 1:0 - Mateusz Kostecki (6-karny), 1:1 - Jacek Stefanowicz (23), 1:2 - Jakub Kozłowski (30), 1:3 - Piotr Skiepko (32), 2:3 - Adrian Skrzypek (33), 2:4 - Mateusz Łabieniec (40), 3:4 - Patryk Hoły (40).
  • Rekord Bielsko-Biała - BSF Bochnia 5:1, Sośnica Gliwice - Futsal Leszno 0:8, Eurobus Przemyśl - Piast Gliwice 2:5, We-Met Kamienica Królewska - AZS UW Wilanów Warszawa 3:4, Constract Lubawa - Clearex Chorzów 7:0, Dreman Opole Komprachcice - Widzew Łódź 2:3, FC Toruń - Legia Warszawa 2:7.

1. Constract Lubawa 12 34 83-19
2. Piast Gliwice 12 31 56-18
3. Rekord Bielsko-Biała 12 30 56-19
4. Futsal Leszno 12 24 59-31
5. Dreman Opole 12 22 49-33
6. Legia Warszawa 12 22 45-36
7. Widzew Łódź 12 22 46-42
8. AZS UW Wilanów 12 15 27-43