Zespół Jagiellonia Futsal odniósł premierowe zwycięstwo w tym sezonie
Zespół Jagiellonia Futsal odniósł premierowe zwycięstwo w tym sezonie Damian Przestrzelski
Aż do dziesiątej kolejki ekstraklasy czekał zespół Jagiellonii Futsal Białystok na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Wreszcie udało się! Żółto-Czerwoni pokonali u siebie FC Toruń 3:2 i opuścili ostatnie miejsce w tabeli. - To bardzo ważna wygrana, która na pewno podbuduje naszą drużynę - komentuje grający trener Jagi Adrian Citko.

Jagiellonia Futsal po dziewięciu występach miała w dorobku zaledwie punkt, wywalczony w zremisowanym na wyjeździe 2:2 meczu z AZS-em UW Wilanów i aż osiem porażek. Dlatego Żółto-Czerwoni przystąpili do spotkania FC Toruń bardzo zdeterminowani, by przerwać złą serię.

- Uczciwie trzeba przyznać, że goście przyjechali bez trzech ważnych zawodników, co na pewno ich mocno osłabiło. Nie zmienia to jednak tego, że bardzo zależało nam na zwycięstwie i robiliśmy wszystko, by je osiągnąć - mówi Adrian Citko.

W pierwszej połowie goli nie było, chociaż gospodarze mieli dwie znakomite okazje do otwarcia wyniku, a i torunianie stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwników. Pierwszy raz eksplozja radości białostockich kibiców nastąpiła w 26. minucie. Jagiellończycy błyskawicznie wznowili grę z autu, a Mateusz Łabieniec dostawił nogę i piłka zatrzepotała w siatce.

Na 2:0 podwyższył ładnym strzałem pod poprzeczkę Grzegorz Haraburda, ale goście nie rezygnowali. Wycofali bramkarza i złapali w 38. minucie kontakt, po trafieniu z niewielkiej odległości Jakuba Sławkowskiego.

Jagiellonia Futsal - FC Toruń 3:2. Dwa gole w ostatniej minucie

Niezwykle emocjonująca była ostatnia minuta. Toruń nadal grał bez golkipera i 38 sekund przed końcem zapłacił za to. Uderzeniem niemal przez całe boisko popisał się Grzegorz Makal i był 3:1 dla Jagi! To nie był jednak koniec emocji, bo kilka sekund po wznowieniu gry z dystansu huknął Krzysztof Elsner i przewaga gospodarzy znów stopniała do jednego trafienia. Na szczęścia więcej goli nie było i pierwszy w sezonie triumf Jagiellonii stał się faktem.

- Cieszymy się, ale już myślimy o kolejnych spotkaniach. Na szczęście bezpieczna strefa nie uciekła nam zbyt daleko, bo dzielą nas od niej tylko cztery punkty. Mamy jeszcze pięć występów do końca rundy i postaramy się powiększyć swój dorobek - deklaruje trener Citko.

A kolejny mecz czeka Jagiellonię Futsal w niedzielę - 19 listopada, kiedy na wyjeździe zmierzy się z ekipą Red Dragons Pniewy.

WYNIKI 10. KOLEJKI

• Jagiellonia Białystok - FC Toruń 3:2 (0:0).
  • Bramki: 1:0 - Mateusz Łabieniec (26), 2:0 - Grzegorz Haraburda (33), 2:1 - Jakub Sławkowski (38), 3:1 - Grzegorz Makal (40), 3:2 - Krzysztof Elsner (40).
  • Red Dragons Pniewy - BSF Bochnia 3:2, Rekord Bielsko-Biała - Futsal Leszno 4:1, Legia Warszawa - Piast Gliwice 1:3, Sośnica Gliwice - AZS UW Wilanów Warszawa 1:3, Eurobus Przemyśl - Clearex Chorzów 7:2.
  • 12 listopada (niedziela): We-Met Kamienica Królewska - Widzew Łódź (godz. 17), Constract Lubawa - Dreman Opole Komprachcice (18).

1. Constract Lubawa 9 25 65-18
2. Piast Gliwice 10 25 47-16
3. Rekord Bielsko-Biała 10 24 45-17
4. Futsal Leszno 10 21 48-27
5. Dreman Opole 9 21 43-22
6. Widzew Łódź 9 16 36-32
7. Legia Warszawa 10 16 34-31