Regionalny Puchar Polski. W 1/8 finału dwie dogrywki i awanse trzecioligowców

Mariusz Klimaszewski, Krzysztof Jankowski
Tur Bielsk Podlaski - Olimpia Zambrów 1:4
Tur Bielsk Podlaski - Olimpia Zambrów 1:4 Krzysztof Jankowski
W najciekwszym starciu 1/8 Regionalnego Pucharu Polski lider IV ligi nie dał rady trzecioligowcowi. Zambrowska Olimpia pokonała w Bielsku miejscowego Tura 4:1 (1:1).

W pierwszej połowie potkania w Bielsku Podlaskim nie było widać różnicy klas dzielącej oba zespoły. To Tur lepiej zaczął mecz, a jego ataki napędzał dynamiczny Patryk Stypułkowski.

Już w 4. minucie skrzydłowy gospodarzy pomknął prawą flanką, wycofał piłkę do nadbiegającego Andrzeja Lewczuka, a ten mocnym strzałem pokonał Konrada Piskorza. Wyrównanie padło w 26. minucie po mierzonym strzale z dystansu w wykonaniu Japończyka Shuna Shibaty. Okazję do zdobycia gola miał też Paweł Tomkiewicz, który strzelił przewrotką, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Z kolei apetyt na zdobycie gola dla gospodarzy miał Kevin Kiersnowski, ale główkował zbyt wysoko po rzucie wolnym Michała Walczuka.

Po wyrównanej pierwszej połowie Olimpia wzięła się za atakowanie i w drugiej części gry udowodniła już swoją wyższość. Dwa gole zdobył pracowity Michał Steć, który za każdym razem uderzał z kilkunastu metrów. W 47. minucie dobijał strzał kolegi, a w 60. minucie wykorzystał dogranie Michała Dawidowicza.

Wynik na 4:1 dla gości ustalił solową akcją Kacper Głowicki w 76. minucie.

W innym ciekawym spotkaniu Jagiellonia II Białystok pokonał na wyjeździe Warmię Grajewo 5:1.

Mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostaną 14 kwietnia 2021 roku

1/8 finału Pucharu Polski
Pomorzanka Sejny – Puszcza Hajnówka 1:3

Tur Bielsk Podlaski - Olimpia Zambrów 1:4 (1:1)
Bramki: 1:0 Andrzej Lewczuk 4, 1:1 Shun Shibata 26, 1:2 Michał Steć 47, 1:3 Michał Steć 60, 1:4 Kacper Głowicki 75
Tur: Sidun — K. Kulikowski, P. Kosiński, Łochnicki (78. Szeretucha), R. Kulikowski — A. Lewczuk, M. Rogowski (52. Cudowski) — Stypułkowski (66. Daniłowski), Kiersnowski (66. Onacik), Walczuk (75. Bazylewski) — K. Kosiński.
Olimpia: Piskorz — Ciborowski (76. Gołaszewski), Wasiluk (78. Wyszomierski), Maliszewski, Dawidowicz — P. Malinowski (64. Wasiak), Paczkowski — P. Jastrzębski (59. Kalinowski), Shibata (76. Pietkiewicz), Steć (70. Głowicki) — Tomkiewicz.
Żółte kartki: P. Kosiński (Tur); Wasiak, Gołaszewski (Olimpia).

Orzeł Kolno - ŁKS 1926 Łomża 5:6 (5:5, 3:1)
Bramki dla ŁKS-u: Dzierzgowski 2, Tarnowski 2, Brzozowski, gol samobójczy.

KS Grabówka - Wissa Szczuczyn 1:2 (1:1, 1:1). Bramki: 1:0 Zubowski 15, 1:1 Wasiulewski 20, 1:2 Łapiński 110.

KS Śniadowo - MKS Mielnik 4:2 (1:0). Bramki dla Śniadowa: Mleczek 4.

Warmia Grajewo - Jagiellonia II Białystok 1:5 (1:4).
Bramki: 0:1 Mikołaj Wasilewski 4, 0:2 Maciej Bortniczuk 10, 0:3 Maciej Bortniczuk 15, 1:3 Dawid Kondratowicz 32, 1:4 Maciej Bortniczuk 37 z rzutu karnego, 1:5 Mikołaj Wasilewski 62.

Browar Północny Suwałki - Dąb Dąbrowa Białostocka (7 października)

KS Michałowo - MKS Ruch Wysokie Mazowieckie (4 listopada).