Jacek Czaplewski
Polska - Estonia 5:1
Polska - Estonia 5:1 Sylwia Dąbrowa
Reprezentacja Polski bez najmniejszych problemów rozniosła Estonię i awansowała do finału baraży o Euro 2024. Na PGE Narodowym nie okazała żadnej litości. Wygrała 5:1, choć ani razu nie trafił do siatki Robert Lewandowski. Przed decydującym meczem oprócz straconej bramki są też jednak dwie złe wiadomości - kontuzje kandydatów do gry na tej samej pozycji. Naszym rywalem w finale będzie Walia. Zagramy na wyjeździe.

Polska - Estonia wynik meczu 5:1. To był pogrom

Wygrać pewnie i bez kontuzji - takie cele przyświecały reprezentacji Polski przed czwartkowym półfinałem. Nie wszystko poszło jednak po myśli selekcjonera Michała Probierza. Autor bramki na 1:0 czyli Przemysław Frankowski nie wyszedł na drugą połowę, ponieważ poczuł ból w nodze. Potem uraz zgłosił jego zmiennik Matty Cash.

Nasza drużyna miała wręcz przytłaczającą przewagę w meczu z 123. drużyną rankingu FIFA. Okoliczności też sprzyjały. Od 27 minuty Estonia biegała w dziesiątkę z powodu czerwonej kartki dla Maksima Paskotsiego w konsekwencji dwóch żółtych.

Dwie kontuzje w reprezentacji Polski w meczu z Estonią

Trwa głosowanie...

Polska pokona Walię i awansuje na Euro 2024?

Polska rozbiła Estonię po przerwie, gdy podwyższyli kolejno Piotr Zieliński (głową), najładniej ze wszystkich Jakub Piotrowski, a potem samobójczo Karol Mets i na koniec Sebastian Szymański.

Z kim Polska zagra finał baraży o Euro? Walia na wyjeździe!

- 26 do 1 w strzałach. 675 podań Polacy i 123 Estonia. 74 do 26 w posiadaniu piłki. 17 do 0 w rzutach rożnych - wyliczał tuż przed doliczonym czasem Mateusz Borek komentujący mecz dla TVP Sport.

Teraz poprzeczka idzie jednak znacznie w górę. We wtorek (26 marca) o godzinie 20:45 Polska zagra w Cardiff mecz o wszystko. Walia bez problemów ograła znacznie silniejszą Finlandię. U siebie o tej samej porze zwyciężyła 4:1. Strzelali wyłącznie piłkarze z Premier League i Championship.

- Na razie wyjechaliśmy z garażu. Teraz zaczyna się wyścig. Pojedźmy do Niemiec - zaapelował podczas transmisji Robert Podoliński.

Pełen nadziei przed finałem pozostaje Piotr Zieliński. - Mieliśmy przetarcie z Walią dwa lata temu w Lidze Narodów. To silny, agresywny zespół, grający fizyczną piłkę. Mamy jednak na tyle jakości, że jestem dobrej myśli. Stać nas na to byśmy tam wygrali - powiedział pomocnik w rozmowie z reporterką TVP Sport.

Piłkarz meczu: Nicola Zalewski
Atrakcyjność meczu: 7/10

Znane osoby na meczu Polska - Estonia

Oto najlepsze memy z meczu Polska - Estonia w barażach o Euro 2024. Nadzieje na awans odżyły i to z jaką mocą!

Najlepsze memy o meczu Polska - Estonia. Mame nie teraz, rus...