MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rewitalizacja Parku Jana Pawła II w Łomży. Miasto się zadłuża, ale władze chcą Parku

Maja Piechocińska
Teraz prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski chce, aby pulę na budowę pierwszego etapu rewitalizacji Parku Jana Pawła II zwiększyć o kolejne milion, 400 tysięcy złotych, a w przyszłym roku o dodatkowe 2,3 mln zł.
Teraz prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski chce, aby pulę na budowę pierwszego etapu rewitalizacji Parku Jana Pawła II zwiększyć o kolejne milion, 400 tysięcy złotych, a w przyszłym roku o dodatkowe 2,3 mln zł. UM Łomża
Rewitalizacja Parku Jana Pawła II pochłonie dodatkowe środki. Prezydent miasta chce zmienić budżet, by tylko w tym roku wygospodarować dodatkowe 1,4 mln złotych.

Prace w ramach pierwszego etapu już się rozpoczęły. Na zlecenie władz prowadzi je Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Na prace MPGKiM otrzymało z budżetu miasta 1,1 mln zł. Teraz prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski chce, aby pulę na budowę pierwszego etapu rewitalizacji Parku Jana Pawła II zwiększyć o kolejne milion, 400 tysięcy złotych, a w przyszłym roku o dodatkowe 2,3 mln zł.

Ogólna wartość, rozpisanego na dwa lata, projektu to 3 miliony 670 tysięcy złotych. Władze Łomży szacują, że uda im się pozyskać około 2 mln zł, dofinansowania ze środków unijnych. Stosowny wniosek ma trafić do marszałka województwa podlaskiego jeszcze w tym miesiącu.

Zobacz też Park Jana Pawła II. 2 miliony zł na park to za dużo

Środki mają pochodzić z zadania „Poprawa jakości środowiska miejskiego”. Całość prezydenckiego wniosku muszą zaakceptować jeszcze miejscy radni. Ci już raz go odrzucili. W październiku ub. roku nie zgodzili się na zwiększenie środków na I etap o 800 tys. Argumentowali, że kondycja finansowa miasta na to nie pozwala i sugerowali zmiany w projekcie. Takie głosy pojawiają się także i obecnie.

5 mln złotych wynosi całkowity, przewidywany koszt wykonania Parku Jana Pawła II

Park Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma przy ul. Zawadzkiej ma powierzchnię około 5,5 hektara. Został zaprojektowany w stylu krajobrazowym, a jego głównym elementem ma być, „Ogród Papieski” z rabatami wypełnionymi białymi różami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna