Jacek Czaplewski
Robert Lewandowski odbiera gratulacje
Robert Lewandowski odbiera gratulacje PAP/EPA
Nareszcie Robert Lewandowski przełamał swoją niemoc w reprezentacji Polski. Gol z Mołdawią w eliminacjach Euro 2024 okazał się jego pierwszym od Mundialu w Katarze i zarazem pierwszym za kadencji selekcjonera Fernando Santosa. Ten gol miał też szczególne znaczenie dla samej kadry - był w końcu nr 1500 w historii.

Lewandowski czekał do czwartego meczu

Do siatki Lewandowski trafił w 34 minucie, gdy podwyższył prowadzenie na 2:0. Akcję bramkową rozpoczął Tomasz Kędziora, a kontynuował podaniem do przodu Arkadiusz Milik. Wreszcie Lewy po poprawieniu piłki na nodze oddał mocny strzał z prawej nogi bliżej prawego słupka.

- Pochylił się, strzelił bardzo mocno, Railean bez szans - komentował na gorąco w TVP Mateusz Borek. Wcześniej Lewandowski zaliczył asystę przy trafieniu Milika, kiedy odegrał mu już w polu karnym.

Lewandowski dzisiejszym golem przełamał niemoc. To jego pierwsze trafienie od rzutu karnego "na otarcie łez" w 1/8 finału mistrzostw świata z Francją (1:3). Potem zaliczył słabe występy z Czechami (1:3), Albanią (1:0) i Niemcami (1:0), gdy zszedł po pierwszej połowie, żeby nie stracić sił na Mołdawię.

To ogółem 79. gol Lewandowskiego w 142 meczu w reprezentacji Polski. - Gdyby był skuteczniejszy, pewnie skończyłby pierwszą połowę z hat-trickiem - stwierdził w przerwie Marek Wasiluk w studiu TVP Sport.