Jeśli ktoś jest głodny, nie powinien oglądać kolejnego odcinka z podróży Makłowicza! Tym razem odwiedził Podlasie, gdzie gotował tatarskie przysmaki u boku Dżannety Bogdanowicz, właścicielki Tatarskiej Jurty w Kruszynianach. Mało tego, znakomita kucharka zdradziła Makłowiczowi swój przepis na mohliki czyli tatarską wersję babki ziemniaczanej, przyrządzonej w kiszce. Można sobie tylko wyobrazić, jak wspaniały zapach roznosił się po podwórzu w czasie gotowania.
Tu oglądasz: Robert Makłowicz na Podlasiu. Odcinek "U Tatarów"
Tatarska Jurta jest słynna w całej Polsce. Niegdyś w sezonie przyjmowała setki gości, serwując im niezwykłe opowieści o tatarskiej kulturze i zachwycając uczciwą, bardzo oryginalną kuchnią. Wszystko zmienił pożar w 2018 roku. Awaria instalacji elektrycznej sprawiła, że jurta spłonęła. Odbudowa nadal trwa. Wiele planów właścicieli skomplikowała pandemia.
Makłowicz oprowadza swoich widzów po nowym budynku, w którym mieścić się będzie restauracja. Stan określa jako deweloperski. Chociaż na zewnątrz jurta prezentuje się fantastycznie, to w środku potrzeba jeszcze wiele pracy.
Zobacz też: Rok temu wbili łopatę pod budowę nowej Tatarskiej Jurty. Zobaczcie, jak teraz wygląda (zdjęcia)
Rodzina Bogdanowiczów ugościła Roberta Makłowicza po tatarsku. Okazuje, się że znają się już ponad dwadzieścia lat i przyjaźnią.
- Tu u nich jest zupełnie inne życie. To świat, który kocham, który na szczęście jeszcze nie odszedł. Musimy to podlewać i pielęgnować. Rodzinność, familiarność, tradycja. To wszystko tutaj jest. To są Kruszyniany, to jest Podlasie - uśmiechał się rozpromieniony Makłowicz, trzymając w ręku tatarskie przysmaki.
Przypomnijmy, że Robert Makłowicz, nazywamy królem polskiej gastronomii, był gwiazdą kultowego programu kulinarnego w TVP. Rozstał się jednak z telewizją publiczną i działa na własną rękę w sieci. Jest uwielbiany za błyskotliwość, specyficzne podejście do życia i zabawne powiedzonka. W marcu 2020 uruchomił autorski kanał w serwisie YouTube, na którym publikowane są filmy o tematyce kulinarnej i historycznej.