MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Rola i miejsce seniorów w życiu społeczności lokalnej". W Sokółce odbyła się konferencja poświęcona osobom starszym. Zobacz wideo

Mieczysław Jurkowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Kilka godzin trwała konferencja pod hasłem "Rola i miejsce seniorów w życiu społeczności lokalnej", która odbyła się w środę 6 grudnia w Sokółce. Wydarzenie, podczas którego problemy osób starszych omawiane były z różnych pespektyw przez mówców z różnych dziedzin, zorganizowała burmistrza Ewa Kulikowska wraz z Miejską Radą Seniorów w Sokółce.

- Chcieliśmy spojrzeć na problemy seniorów pod różnym kątem. One się nawarstwiają i będą ciążyć w życiu społeczności, ponieważ sytuacja demograficzna jest bardzo zła. Liczba urodzeń jest mała, a seniorów przybywa. I dlatego tak ważne jest, aby ta grupa społeczna miała również swoje miejsce w społeczeństwie - mówił Czesław Sańko, przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów w Sokółce.

Wielowątkowy temat

Konferencja odbyła się w sali konferencyjnej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce. Najpierw omówiono sytuację demograficzną gminy Sokółka, potem o swoich działaniach na rzecz seniorów opowiadali przedstawiciele organizacji społecznych z terenu gminy:

  • Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce,
  • Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Sokółce,
  • Związku Nauczycielstwa Polskiego.

W kolejnej części prelegenci omawiali problemy seniorów na poszczególnych płaszczyznach, m.in. zdrowotnej, pomocy społecznej oraz bezpieczeństwa.

Seniorzy są dobrze zaopiekowani

Jednym z ostatnich punktów konferencji było wystąpienie Wiesławy Burnos, wicemarszałka województwa podlaskiego, która mówiła o wsparciu udzielanym radom seniorów i organizacjom seniorskim przez samorząd województwa.

- Podejrzewam, że mało jest takich zrzeszeń samorządów, które mają tak dobre warunki lokalowe, jak właśnie w Sokółce i są tak dobrze zaopiekowani. Mają też zapewnione wsparcie finansowe na ogólną działalność, ale również na poszczególne ich wydarzenia - mówiła Wiesława Burnos.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna