Romanowicz 8. na 5 kilometrów

A. Zgiet
Emilia Romanowicz zanotowała niezły występ w biegu na 5 kilometrów techniką dowolną w mistrzostwach Polski w Istebnej.

Narciarka Puszczy Supraśl uplasowała się na 8. miejscu w gronie 31 zawodniczek. Do zwyciężczyni Agnieszki Szymańczak (Klimczok Bystra) straciła 1 minutę i 6 sekund. 20 sekund zabrakło jej do 5. lokaty.
Ta konkurencja była potencjalnie najsłabszą w repertuarze Emilii. W czwartek zajęła 6. miejsce w sprincie techniką klasyczną. O bardzo dobry rezultat może jeszcze powalczyć w biegu "klasykiem" ze startu wspólnego.

W rywalizacji mężczyzn na 10 km stylem dowolnym na 22. pozycji uplasował się Daniel Iwanowski z Hubala Białystok. Bieg ukończyło 41 narciarzy.