MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozbudowa drogi Wysokie Mazowieckie - Roszki Wodźki - Łapy. Poznaliśmy oferty

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
Łącznie cztery oferty na budowę drogi wojewódzkiej „Łapy - Roszki Wodźki - Wysokie Mazowieckie" wpłynęły do Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. W ramach inwestycji mają zostać przebudowane nr 681, 682, 678 drogi wojewódzkie. Dodatkowo mają zostać wybudowane 4 obwodnice. Kwota przeznaczona na zadanie to blisko 500 mln zł.

Oferty na rozbudowę drogi „Łapy - Roszki Wodźki - Wysokie Mazowieckie"

Łącznie wpłynęły cztery oferty. Najtańszą (454 792 500,00 zł) złożyła firma STRABAG Sp. z o.o., natomiast najdroższą ( 626 965 095,97 zł) konsorcjum firm PORR S.A..

Samorząd Województwo Podlaskie zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tego zadania kwotę: 490 848 439,09 zł brutto. To bardzo dobra informacja, ponieważ najtańsza oferta jest niższa od kwoty przeznaczonej przez zamawiającego. Teraz odbędzie się procedura sprawdzenia i przeanalizowania ofert - przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych wiceprzewodniczący sejmiku Łukasz Siekierko.

Obecnie trwa przetarg na pełnienie usługi nadzoru inwestorskiego. Oferty można składać do 27 lutego.

To inwestycja priorytetowa w programie Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027, jak również projekt strategiczny w Kontrakcie Programowym dla Województwa Podlaskiego. W ramach tej inwestycji zostanie przebudowanych ponad 25 km dróg wojewódzkich nr 681, 682, 678, powstaną też cztery obwodnice: Łap oraz miejscowości Roszki Wodźki, Mazury i Brok. W ramach tej inwestycji powstaną także: nowe chodniki, drogi dla rowerów, ekrany akustyczne, obiekty inżynierskie (przepusty), kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne oraz sygnalizacja świetlna.

Na inwestycją oczekują m.in. mieszkańcy Wysokiego Mazowieckiego. Droga wojewódzka nr 678 jest w złym stanie, a ruch na trasie bardzo duży. Wielu od dawna oczekiwało na remont drogi.

Droga wojewódzka na Białystok jest w fatalnym stanie. Są takie dziury i koleiny, że czasem aż strach wyprzedzać. Czekamy na ten remont już od wielu lat. Mam nadzieję, że w końcu coś się ruszy w tej sprawie. Nowa droga nie tylko zwiększy komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Ruch na tych drogach wojewódzkich jest sporo, także remont jest konieczny - mówi Marcin mieszkaniec Wysokiego Mazowieckiego.

Koszt inwestycji

Łącznie inwestycja pochłonie blisko 500 mln zł. Zarząd województwa przyznał ponad 420 mln zł z funduszy europejskich na to przedsięwzięcie. Dodatkowo 15 mln zł zostanie pokryte z budżetu państwa, a 60 mln zł z kasy województwa. Planowany termin zakończenia inwestycji to listopad 2026 rok.

Zobacz też:https://wspolczesna.pl/wysokie-mazowieckie-znamy-oferty-na-budowe-nowej-siedziby-starostwa-lacznie-wplynelo-osiem-ofert/ar/c1-18258669

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna