MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Runda T - nowy format konkursu, w którym Fundacji Technotalenty łączy start-upy i inwestorów

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Fundacja Technotalenty
Fundacja Technotalenty od ponad sześciu lat wspiera młodych ludzi i ich start-upy. Od 4 stycznia 2021 roku rozpocznie inicjatywę wpierającą twórców innowacyjnych projektów. Od tej daty zacznie się przyjmowanie zgłoszeń do Rundy T. Wydarzenie jest połączeniem najlepszych praktyk wynikających z sześciu dotychczasowych edycji konkursu Technotalenty, potrzeb rynkowych pomysłodawców oraz instytucji wspierających młody biznes.

Runda T to pierwsze na Podlasiu przedsięwzięcie kojarzące projekty biznesowe z pieniędzmi. Jak wyglądały poprzednia edycja tego konkursu prezentujemy w naszej galerii.

- Każdy pełnoletni uczestnik związany z województwem podlaskim lub warmińsko-mazurskim może zgłosić swój projekt w wybranej kategorii. Nie ma ograniczeń wiekowych ani branżowych. Wydarzenie pozwala pomysłodawcom i młodym przedsiębiorcom spotkać się z inwestorami bez konieczności wyjazdu na drugi koniec Polski - podkreśla Adam Walicki, prezes Fundacji Technotalenty.

Czytaj również: Runda T, czyli Fundacja Technotalenty kojarzy start-upy i inwestorów

Projekty należy zgłaszać w czterech kategoriach: * Concept * Science * Open * Pandemic.
- W kategorii Concept uczestniczą projekty z różnych dziedzin, które są pomysłami niezrealizowanymi lub w trakcie realizacji na wczesnym stadium rozwoju. Tu można zgłaszać projekty koncepcyjne. Kategoria Science dotyczy projektów naukowych wynalazku/produktu/usługi, które są nowym pomysłem technicznym związanym z wykorzystaniem nowoczesnej technologii lub innowacyjnej metodologii. Jest ona skierowana do projektów naukowych z genezą powstania w środowisku naukowym, akademickim lub wynalazczym - zaznacza Marek Siergiej, przewodniczący Rady Fundacji.

Zwieńczeniem każdej edycji konkursu jest uroczysta gala, podczas której nagradzane są te najlepsze Technotalenty

Technotalent 2019. Tylko do 15 października można zgłaszać p...

- Kolejne dwie kategorie to: Open, jako idea, koncepcja pracy, projekt związany z nowoczesną technologią z dowolnej dziedziny i na każdym etapie przygotowania. Czwarta i najważniejsza to Pandemic, w której chodzi o ideę, koncepcję, gotowy projekt, który ma rozwiązywać problemy społeczne spowodowane pandemią COVID-19 w kraju i na świecie - mówi wiceprezes Fundacji Tomasz Stypułkowski i dodaje, że jest jeszcze wiele problemów bez rozwiązania, których potrzebuje rynek.

Runda T jest skierowana do osób, młodych przedsiębiorców, start-upów, naukowców, którzy chcieliby stanąć przed szansą pozyskania inwestora na swój pomysł.

  • Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej Rundy T oraz dołączyć opis projektu, prezentację lub film prezentujący projekt.
  • Zapisy do Rundy T potrwają do 15 kwietnia 2021 roku.
  • Autorzy 5 najlepszych projektów z każdej kategorii zostaną zakwalifikowani do finału oraz otrzymają pakiet cennych szkoleń.
  • Prezentacje finałowe odbędą się w formule elewator pitch: w ciągu 3 minut finaliści będą musieli przekonać inwestorów zasiadających w kapitule do swojego pomysłu.
  • Zwycięskie projekty zostaną ogłoszone i nagrodzone podczas uroczystej gali.

Więcej informacji o Rundzie T pojawi się wkrótce na stronie Fundacji Technotalenty http://technotalenty.pl/ oraz fanpageu https://www.facebook.com/fundacjaTechnotalenty.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Technotalenty. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Patroni honorowi: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Prezydent Miasta Białegostoku, Prezydent Miasta Suwałk, Prezydent Miasta Ełku, Prezydent Miasta Łomża. Patroni: Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa. Patroni medialni: TVP3 Białystok, Kurier Poranny, BialystokOnline, Polskie Radio Białystok.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Runda T - nowy format konkursu, w którym Fundacji Technotalenty łączy start-upy i inwestorów - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna