Nasza Loteria

Są pieniądze na edukację młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym

red.
Młodzi ludzie zyskają szansę na lepszy start w dorosłe życie.
Młodzi ludzie zyskają szansę na lepszy start w dorosłe życie. OHP w Białymstoku
Dwieście młodych osób zdobędzie kompetencje ważne na rynku pracy. Będą one umożliwiały podejmowanie zatrudnienia po skończonej edukacji. Projekt wspierający młodzież potrwa cztery lata a na jego realizację przeznaczono 3 miliony złotych

- Wczoraj, w Wojewódzkim Urzędzie Pracy odbyła się bardzo ważna chwila dla OHP na Podlasiu - zaznacza Beata Matyskiel, Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku.

Zostało tam podpisanie Porozumienie o dofinansowanie ze środków EFS + (w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027) - kilkuletniego projektu pt. "WYstartujMY RAZEM". Wsparcie, jakie otrzyma OHP. to 3 mln złotych.

Głównym celem projektu jest zapobieżenie wczesnemu ukończeniu edukacji i nabycie przez 200 uczestników OHP z Podlasia w wieku 15-17 lat, kwalifikacji lub kompetencji ważnych na rynku pracy. Będą one umożliwiały podejmowanie zatrudnienia po skończonej edukacji lub kontynuowanie edukacji po zakończeniu udziału w projekcie. Będzie on realizowany do 2027 roku.

Zobacz, jak działają OHP

W ramach projektu planowane są cztery edycje naboru młodzieży w latach:

  • 2023/24 - 50 os.,
  • 2024/25 – 50 os.;
  • 2025/26 – 50 os.
  • 2026/27 – 50 os.

Do realizacji każdej edycji będą wyznaczane z Podlasia jednostki wychowawcze podległe Podlaskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Białymstoku.

- Na spotkaniu udało się krótko omówić zasady wzajemnej współpracy i najważniejsze kwestie organizacyjne dot. realizacji projektu - mówi Matyskiel.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Instytucją Pośredniczącą jest Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku.

Aktualnie trwa rekrutacja uczestników do projektu. Podczas udziału w nim na młodzież czeka realizacja 4 głównych działań projektowych, które zakładają:

  • Diagnozę uczestników w celu indywidualizacji wsparcia pod kątem kompetencji społecznych, cyfrowych, umiejętności i doświadczenia zawodowego.
  • Wsparcie szkoleniowe (w tym kursy zawodowe, prawo jazdy, warsztaty umiejętności zawodowych).
  • Wsparcie edukacyjne (m.in. zajęcia wyrównawcze z przedmiotów szkolnych i zawodowych, kursy komputerowe).
  • Integrację i rozwoju osobisty uczestników poprzez warsztaty samorozwoju i motywacji, zajęcia sportowo relaksacyjne, wizytę studyjną w przedsiębiorstwie wykorzystującym „zielone” technologie.
od 7 lat
Wideo

Książka pod choinkę Targi Książki we Wrocławiu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna