SPORT
  WSPÓŁCZESNA

  Sport na Wspolczesna.pl

  Rozwiń
  SAMORZĄDOWIEC WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO Oceń rządy włodarzy i...

  SAMORZĄDOWIEC WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO Oceń rządy włodarzy i radnych w kończącej się kadencji samorządu

  Akcja specjalna OCENIAMY WŁADZE

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  SAMORZĄDOWIEC WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO Oceń rządy włodarzy i radnych w kończącej się kadencji samorządu
  Jak rządził prezydent, burmistrz, wójt lub starosta Twojego powiatu, miasta lub gminy? Który radny był najaktywniejszy i najskuteczniejszy? Głosuj na samorządowców w wielkim plebiscycie.
  SAMORZĄDOWIEC WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO Oceń rządy włodarzy i radnych w kończącej się kadencji samorządu
  Znamy już termin Wyborów Samorządowych. 21 października wybierzemy nowe, lokalne władze. Jednak wcześniej warto ocenić dokonania samorządowców, którzy przez ostatnie cztery lata sprawowali rządy w naszych małych ojczyznach.

  Trwa wielki plebiscyt Samorządowiec Województwa Podlaskiego - Oceniamy Władze, w którym można zagłosować na każdego radnego i włodarza doceniając tym samym jego zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności. Nasza akcja redakcyjna jest także dobrym sprawdzianem popularności i aktywności lokalnych polityków przed zbliżającymi się wyborami oraz doskonałą szansą na zaprezentowanie ich dokonań i sukcesów.

  Zobacz aktualne wyniki i instrukcję głosowania na WŁODARZY:

  Kliknij i wybierz kategorię:

  Prezydenci
  Burmistrzowie
  Wójtowie
  Starostowie Powiatów

  Zobacz aktualne wyniki i instrukcję głosowania na RADNYCH:

  Kliknij i wybierz miasto, powiat lub sejmik województwa:

  Białystok
  ŁomżaSuwałki
  augustowskibiałostockibielski
  grajewskihajnowskikolneński
  łomżyńskimonieckisejneński
  siemiatyckisokólskisuwalski
  wysokomazowieckizambrowski
  Sejmik Województwa Podlaskiego

  Poznaj liderów wśród włodarzy

  Poznaj liderów wśród radnych


  – Włodarze pochodzący z wyboru bezpośredniego mają prawo być ocenieni przez swoich wyborców, bez względu na to czy będą kandydować w kolejnej kadencji, czy też nie. To wyborcy są pracodawcą prezydenta, burmistrza czy wójta. To oni ich zatrudnili na cztery lata. Czy Ci dobrze się wywiązali z tego kontraktu? Okaże się. - mówi Jarosław Jabłoński, redaktor naczelny Gazety Współczesnej i Kuriera Porannego. Mieszkańców gorąco namawiam do wzięcia udziału w plebiscycie, bo - po prostu - macie prawo już teraz do oceny. Już dziś możecie powiedzieć: jesteśmy dumni ze swojego włodarza, skoro na to zasługuje, to warto to pokazać. Gdyby tak nie było, to zagłosujcie na nie.

  Oceniamy włodarzy

  W wielkim plebiscycie samorządowym można głosować na każdego z włodarzy, czyli prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów z naszego województwa. Głosy można oddawać na TAK lub na NIE wyrażając tym samym poparcie lub dezaprobatę dla samorządowca. Wynikiem włodarza w głosowaniu będzie różnica głosów pozytywnych i negatywnych. To właśnie na podstawie tego wyniku tworzony będzie wojewódzki ranking, który wyłoni najlepiej ocenianych włodarzy w każdej kategorii. Na nich czekają zaszczytne tytuły i prezentacje na łamach gazety i w internecie.

  Radny na medal w każdej radzie gminy, miasta i powiatu

  Głosy można oddawać także na radnych wszystkich jednostek samorządu terytorialnego. W naszej akcji chcemy docenić tych, którzy w mijającej kadencji zdaniem lokalnych społeczności byli najaktywniejsi i najskuteczniejsi. W radzie każdej gminy, miasta, powiatu oraz wśród radnych sejmiku województwa głosami mieszkańców województwa podlaskiego zostanie przyznany tytuł RADNY NA MEDAL.

  Wielka gala samorządowa na zakończenie kadencji

  Wszyscy laureaci plebiscytu zostaną zaproszeni na uroczyste podsumowanie akcji - wielką galę samorządową. Jeden prezydent, trzej burmistrzowie, trzej wójtowie i trzej starości, którzy uzyskają najwyższą ocenę, otrzymają statuetki i dyplomy. Zwycięzcy w rankingu radnych otrzymają medale.

  Specjalny dodatek do gazety

  Po uroczystej gali do całego nakładu "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej" zostanie dołączony specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy wszystkich laureatów plebiscytu. Na łamach dodatku znajdzie się także obszerna relacja z uroczystej gali plebiscytu.

  Na stronach dodatku zamieścimy całostronicowe rozmowy ze zwycięzcami wśród włodarzy (prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów). Laureatom drugich i trzecich miejsc poświęcimy pół strony w dodatku. O mijającej kadencji i planach na nową w rozmowach na stronach dodatku będą mogli opowiedzieć trzej najlepiej oceniani radni rad Białegostoku, Łomży, Suwałk, a także sejmiku województwa. W dodatku wymienimy również laureatów trzech pierwszych miejsc z rad każdej gminy, miasta i powiatu w województwie podlaskim.

  Wyjątkowa nagroda dla najlepszych samorządowców

  Wszyscy laureaci naszego plebiscytu otrzymają także wyjątkową nagrodę, szczególnie cenną w dzisiejszych czasach. Będzie nią zaproszenie do wzięcia udziału w specjalnym szkoleniu dla samorządowców, które będzie poświęcone prowadzeniu profilu (fanpage’a) polityka samorządowca w serwisie Facebook oraz wykorzystaniu mediów społecznościowych w kampanii przed wyborami samorządowymi.

  Podczas prowadzonego przez ekspertów szkolenia zostaną przedstawione konkretne przykłady i dobre praktyki, które będzie można zastosować we własnej działalności. Nabyta wiedza pozwoli bardzo efektywnie wykorzystywać najnowocześniejszy, a jednocześnie ogromnie dziś ważny kanał komunikacji z wyborcami.

  Ważne terminy

  • Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 24 sierpnia o godz. 12.00 i będzie trwać do środy, 12 września do godz. 19.
  • Uroczysta gala i rozdanie nagród odbędzie się pod koniec września.
  • Po wielkiej gali samorządowej ukaże się dodatek prezentujący laureatów plebiscytu, który zostanie dołączony do "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej".


  Informacji udziela Joanna Nowik
  tel. 505 496 942
  e-mail: joanna.nowik@polskapress.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo