"Setka" Żubrów na koniec sezonu

Miłosz Karbowski
Łukasz Wilczek dynamicznie rozprowadzał akcje Żubrów. Białostoczanie wygrali z Siarką i zajęli w I lidze 9. miejsce. A. Zgiet
Białystok. Kapitalny wsad Piotra Brzozowskiego, po jego indywidualnej akcji, zakończył koszykarski sezon pierwszej ligi. Białostoczanie w ostatnim meczu pokonali u siebie Siarkę Tarnobrzeg 103:81.

Spotkanie nie miało większej stawki, a więc nie brakowało ładnych zagrań. Efektowny "alleyoop" w pierwszej kwarcie zagrali goście: Piotr Kardaś i Daniel Wall. Wsadami popisywał się Andrzej Misiewicz, a "trójkami" pięciokrotnie kosz rywali dziurawił Tomasz Kujawa.
W drugiej kwarcie Żubry, po serii rzutów Rafała Kulikowskiego, wyszły na prowadzenie 47:40 i nie oddały go do końca, choć losy spotkania na dobre przesądziły się w ostatniej części meczu. "Setka" pękła minutę przed końcem, gdy Arkadiusz Zabielski dobił rzut Brzozowskiego.
- Zagraliśmy na luzie i wygraliśmy. Mamy dobry skład, a pewnie się wzmocnimy. W przyszłym sezonie celujemy w play off - mówił Kulikowski, najskuteczniejszy koszykarz spotkania.
Żubry Białystok - Siarka Tarnobrzeg 103:81 (25:24, 29:21, 21:23, 28:13)

Żubry: Kujawa 19 (5x3), Wilczek 4, Olszewski 6, Kulikowski 24, Misiewicz 10 (1x3) oraz Krajewski 13 (1x3), Jankowiak 6 (1x3), Brzozowski 9 (1x3), Zabielski 6, Konare 6, Rapucha.
Siarka (najwięcej punktów): Bielak 15 (3x3), Zych 15 (3x3), Wall 12 (1x3).
Widzów: 250. s