Short-track. Medale poza zasięgiem Polaków

Bartosz Konopko w 2016 roku był czwarty na 500 metrów w mistrzostwach Europy
Bartosz Konopko w 2016 roku był czwarty na 500 metrów w mistrzostwach Europy Wojciech Wojtkielewicz
Natalia Maliszewska i Bartosz Konopko z Juvenii Białystok zajmowali najwyższe pozycje z Polaków w mistrzostwach Europy w Turynie.

Największe nadzieje na podium we Włoszech były związane z Natalią Maliszewską z białostockiego klubu. Zawodniczka w swojej koronnej konkurencji, na 500 metrów, w tym sezonie już dwa razy zajmowała trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata.

Niestety jeszcze raz mogliśmy się przekonać jak nieprzewidywalnym sportem jest short–track. Białostoczanka już w swoim wyścigu eliminacyjnym została zdyskwalifikowana za spowodowanie upadku rywalki.

Zdecydowanie lepiej Maliszewskiej poszło na dystansie 1000 metrów. W swoim biegu półfinałowym białostoczanka zajęła szóste miejsce i ostatecznie została sklasyfikowana na dziesiątej pozycji.

Natomiast w konkurencji 1500 metrów Maliszewska zajęła 16 miejsce, a w wieloboju 20.

Sztafeta Polek, z Maliszewską w składzie, ostatecznie uplasowała się na szóstym miejscu.

Natomiast Konopko na 500 metrów był dziesiąty (odpadł w ćwierćfinale). Z kolei w swoim biegu półfinałowym na 1500 metrów zajął trzecie miejsce, które dawało awans do finału B. W finale B Konopko zderzył się z zawodnikiem z Francji i ukończył wyścig jako piąty, co dało ostatecznie jedenaste miejsce w ogólnej klasyfikacji. Na 1000 metrów Konopko był dopiero 26, a 12 był w klasyfikacji wielobojowej. Na 1000 metrów lepiej wypadli młodzi zawodnicy Juvenii. Rafał Anikiej dotarł do półfinału i ostatecznie uplasował się na jedenastym miejscu. Natomiast Bartosz Bielecki zakończył rywalizację na ćwierćfinale i w sumie zajął piętnastą pozycję.

Sztafeta panów miała pecha już w eliminacjach, gdyż upadek zaliczył Konopko. Polacy zostali sklasyfikowani na dziesiątym miejscu.