Siatkarze Pronaru Parkiet wygrali z GTPS 3:1

Miłosz Karbowski
Siatkarze Pronaru Parkiet Hajnówka wczoraj pokonali w ważnym meczu ligowym GTPSGorzów Wielkopolski 3:1 A. Zgiet
Hajnówka. Heroicznie walczący o utrzymanie siatkarze Pronaru Parkiet w zaległym meczu za 3 punkty pokonali GTPS Gorzów Wielkopolski.

Pierwszy set bez historii. Gospodarze byli w nim bardzo skuteczni, demonstrując groźną zagrywkę, z którą spore kłopoty mieli goście. W składzie GTPS najlepiej poczynał sobie były zawodnik Pronaru Maciej Wołosz. Na boisku brak było drugiego eks hajnowianina, kontuzjowanego Jacka Malczewskiego, który poświęcił się robieniu statystyk meczowych.
Druga partia była bardziej wyrównana. Zespół z Gorzowa prowadził w niej już 17:14, ale po dramatycznej końcówce ostatnie słowo należało dla hajnowian. Łukasz Babińczuk zdobył 25 punkt i cały set do 23 dla Pronaru. Trzecia partia zakończyła się bezproblemowym zwycięstwem gości 25:16.
Później jednak siatkarze Pronaru grali jak natchnieni. Wspaniale zaprezentowali się zmiennicy Maciej Alancewicz i Daniel Saczko. Gospodarze wygrali do 21 i cały mecz 3:1 w setach.

Pronar Parkiet Hajnówka - GTPS Gorżów Wielkopolski 3:1 (25:17, 25:23,16:25, 25:21)

Pronar Parkiet: Woroniecki, Aleksandrowicz, Gołebski,Kacperski, Wójcik, Babińczuk, Łyczko (libero) oraz Zrajkowski, Iwaniuk, Alancewicz, Saczko.