BAS KB Białystok porażką z Nike Węgrów 0:3 zakończył 2023 rok
BAS KB Białystok porażką z Nike Węgrów 0:3 zakończył 2023 rok Wojciech Wojtkielewicz
W ostatnim meczu w 2023 roku, który kończył także pierwszą rundę I ligi, siatkarki BAS Kombinat Budowlany Białystok przegrały na wyjeździe z Nike Węgrów 0:3.

Początek pierwszego seta dobrze zapowiadał się dla siatkarek z Białegostoku, które objęły prowadzenie 7:2. Gospodynie jednak nie zraziły się i stawiając wszystko na jedną kartę, mocno ryzykując, dogoniły białostoczanki i przechyliły szalę zwycięstwa w partii otwarcia na własna korzyść wygrywając 25:23.

Kolejne sety także padły łupem dobrze grających siatkarek z Węgrowa, które lepiej spisywały się w ataku od białostoczanek. Zespół Nike wygrał drugiego seta do 21, a trzeciego nawet do 17. Najwięcej punktów dla BAS KB zdobyła Magdalena Ociepa – 10.

– Rywalki walczyły z ogromnym sercem. Ryzykowały i stawiały wszystko na jedną kartę. Były świetnie przygotowane. W I lidze kobiet trzeba cały czas być skoncentrowanym od zajęć na treningu do meczu. Liga jest bardzo wyrównana – mówi trener BAS KB Białystok Marcin Wojtowicz.

Nike Węgrów – BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:0 (25:23, 25:21, 25:17)
Nike: Michałek, Surlit, Piszcz, Godlewska, Waszyńska, Jankowska, Dutkiewicz (libero) oraz Orzyłowska, Karolina Hochołowska
BAS KB: Ociepa, Mennecozzi, Wojciechowska, Szymańska, Niedźwiecka, Papszun, Szmigielska (libero) oraz Kempfi, Sokolińska, Biała, Kuriata