Siatkarze Ślepska Malow Suwałki nie dali rady Projektowi Warszawa
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki nie dali rady Projektowi Warszawa facebook.com/SlepskSuwalki
Trwa niemoc siatkarzy Ślepska Malow Suwałki w rozgrywkach Plus Ligi. Biało-Niebiescy przegrali na wyjeździe z Projektem Warszawa 0:3 i była to ich piąta porażka z rzędu. W czterech ostatnich występach suwalczanie nie wygrali nawet seta i obsuwają się coraz niżej w ligowej tabeli.

Trudno do naszych siatkarzy mieć pretensje o porażkę z bardzo mocnym rywalem, jakim jest Projekt, ale przegrywanie partii do 15, czy 13 jest bardzo bolesne i nie świadczy dobrze o dyspozycji suwalczan.

- Jadąc do Warszawy wiedzieliśmy z jakim zespołem się mierzymy i że będzie to ciężkie spotkanie. Nie spodziewałem się jednak, że w dwóch setach dostaniemy tak przeraźliwe lańsko, bo tak to trzeba nazwać - podsumowuje w klubowych mediach trener Ślepska Malow Suwałki Dominik Kwapisiewicz.

Trudno nie zgodzić się ze zdaniem szkoleniowca. Pierwszy set przebiegał od początku do końca pod dyktando gospodarzy, wśród których pierwsze skrzypce grali późniejszy MVP meczu Artur Szalpuk i był zawodnik Slepska Malow Bartłomej Bołądź. Ekipa ze stolicy prowadziła 5:2, 10:4, a od stanu 20:15 nie pozwoliła rywalom na zdobycie żadnego punktu.

Projekt - Ślepsk Malow 3:0. Zabrakło cierpliwości i spokoju

Zacięta walka rozgorzała w drugiej partii. Niezrażeni pogromem w secie otwarcia Biało-Niebiescy wyszli na prowadzenie 6:3 i długo nie pozwolili rywalom na odrobienie strat. Niestety, stołeczny zespół wreszcie wyrównał (19:19), a w końcówce popełnił mniej błędów i zwyciężył 25:22.

- Cierpliwość, spokój. Tego nam może zabrakło, bo kontrolowaliśmy tego seta praktycznie do końcówki - uważa siatkarz Ślepska Malow Konrad Stajer. - Zespół z Warszawy pokazał doświadczenie i opanowanie, nie popełniał prostych błędów, za to wykorzystał nasze potknięcia - dodaje.

Ostatnia odsłona wyglądała tak, jak premierowa. Nasza drużyna nie miała nic do powiedzenia i zdołała uzbierać ledwie 13 oczek.

Konrad Stajer: Nie możemy zwieszać głów

Szanse na przełamanie fatalnej passy suwalczanie będą mieli już we wtorek - 5 grudnia, kiedy zagrają na wyjeździe ze Skrą Bełchatów.

- Nadzieja jest zawsze. Nie możemy zwieszać głów, nie możemy się poddać, bo to jest najgorsze, co możemy teraz zrobić. Wierzę w ten zespół, wierzę w to, że się podniesiemy i będziemy grali lepiej - deklaruje Stajer. Oby się nie mylił.

WYNIKI 9. KOLEJKI

• Projekt Warszawa – Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:15, 25:22, 25:13).
  • Projekt: Firlej, Tillie, Wrona, Bołądź, Semeniuk, Szalpuk, Wojtaszek (libero) oraz Grobelny i Averill.
  • Ślepsk Malow: Stajer, Gallego, Filipiak, Stern, Halaba, Buculjević, Czunkiewicz (libero) oraz Sanchez, Żakieta, Firszt i Macyra.
  • Asseco Resovia Rzeszów - Skra Bełchatów 3:0, GKS Katowice - Norwid Częstochowa 3:2, Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn0:3, Barkom Lwów - Stal Nysa1:3, LUK Lublin - Jastrzębski Węgiel 0:3.
  • 3 grudnia (niedziela): Warta Zawiercie - Trefl Gdańsk (godz. 14.45), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin (17.30).

1. Jastrzębski Węgiel 9 27 27:3
2. Projekt Warszawa 9 23 25:77
3. Asseco Resovia Rzeszów 9 19 23:11
4. Trefl Gdańsk 8 19 20:8
5. Warta Zawiercie 8 18 21:8
6. Stal Nysa 9 16 20:18
7. Bogdanka LUK Lublin 9 15 19:17