Siatkarze REA BAS-u Białystok nie dali rady Arce Chełm
Siatkarze REA BAS-u Białystok nie dali rady Arce Chełm Wojciech Wojtkielewicz
Z pewnością zupełnie inaczej wyobrażali sobie inaugurację pierwszoligowych rozgrywek we własnej hali siatkarze REA BAS-u Białystok. Podlaska drużyna przegrała 0:3 z Arką Chełm, a wynik odzwierciedla, jak dużą przewagę miała ekipa beniaminka, bo tylko w ostatnim secie, zakończonym zwycięstwem gości 25:23 walka była wyrównana.

Już przed meczem wiadomo było, że nie można sugerować się tym, że Arka jest nowicjuszem w pierwszoligowym gronie.

- Mimo że to beniaminek, Chełm jest jednym z faworytów tej ligi, z bardzo ogranymi, doświadczonymi zawodnikami - mówi w wywiadzie dla Polskiej Ligi Siatkówki TV kapitan REA BAS-u Białystok Maciej Naliwajko. - My też mamy silny zespół, jesteśmy zgrani, ale w tym meczu to nie wystarczyło - dodaje.

REA BAS Białystok - Arka Chełm 0:3. Goście pokazali, jak trzeba serwować

Przyjezdni w pierwszych dwóch setach panowali nad wydarzeniami, szybko obejmowali kilkupunktowe prowadzenie i pewnie dowozili je do końca. Arka pogrążała białostoczan szczególnie serwisem.

- Chcieliśmy pokazać, że dysponujemy mocną zagrywką i potrafimy ją urozmaicić, ale to Chełm nam pokazał, jak to należy robić. Utrudnił nam tym bardzo grę - przyznaje Naliwajko.

Dopiero trzecia odsłona była zacięta. Pryz remisie 20:20 goście uzyskali w niej jednak minimalna przewagę i nie pozwolili jej sobie odebrać. Chełmski zespół bez straty seta jest liderem I ligi. REA BAS zajmuje ósme miejsce.

WYNIKI 2. KOLEJKI

• REA BAS Białystok - Bogdanka Arka Chełm 0:3 (18:25, 19:25, 23:25).
  • REA BAS Białystok: Goss, Rawiak, Janusz, Witkoś, Kacperkiewicz, Turski, Ostaszewski (libero) oraz Kardasz, Gruszczyński, Naliwajko i Gwardiak.
  • Lechia Tomaszów Mazowiecki - Chrobry Głogów 3:1, Astra Nowa Sól - AZS AGH Kraków 3:2, Olimpia Sulęcin - Mickiewicz Kluczbork 1:3, MKS Będzin - MCKiS Jaworzno 3:0.
  • 25 września (poniedziałek): KPS Siedlce - Avia Świdnik (godz. 20.30).
  • Mecze przełożone: BBTS Bielsko-Biała - Visła Proline Bydgoszcz i PZPS Spała - Gwardia Wrocław.

1. Bogdanka Arka Chełm 2 6 6:0
2. MKS Będzin 2 6 6:1
3. Astra Nowa Sól 2 5 6:2
4. Visła Proline Bydgoszcz 1 3 3:0
5. BBTS Bielsko-Biała 1 3 3:1
6. AZS AGH Kraków 2 3 5:5
7. Lechia Tomaszów Mazowiecki 2 3 4:4
8. REA BAS BIAŁYSTOK 2 3 3:3