Suwalczanie nie powiększyli swego dorobku punktowego
Suwalczanie nie powiększyli swego dorobku punktowego facebook.com/SlepskSuwalki
Sensacji w Suwałkach nie było. Faworyzowana Zaksa Kędzierzyn-Koźle wygrała w meczu PlusLigi ze Ślepskiem Malow 3:0.

Mimo braku Andreasa Takvama i Jakuba Ziobrowskiego suwalczanie walczyli z całych sił, by urwać faworytom chociaż seta. Niestety, naszpikowana gwiazdami drużyna rywali kontrolowała przebieg wydarzeń i wygrała zasłużenie.

W pierwszym secie Ślepsk prowadził 13:11, a nadzieje na sukces można było mieć aż do końcówki (21:22). Niestety, decydujące wymiany należały do gości.

W pozostałych odsłonach liderzy szybko odskakiwali na kilka punktów i nie pozwalali gospodarzom na skuteczny pościg. Spotkanie udanym atakiem skończył jeden z reprezentantów Polski w barwach przyjezdnych - Aleksander Śliwka.

WYNIKI 21. KOLEJKI
Ślepsk Malow Suwałki - Zakasa Kędzierzyn-Koźle (22:25, 21:25, 21:25).
Ślepsk:
Rudzewicz, Halaba, Bołądź, Tuaniga, Łukasik, Sapiński, Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski i Buchowski.

Cuprum Lubin - LUK Lublin 3:2, GKS Katowice - Stal Nysa 3:1, Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 1:3, Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów 2:3.

1. Zaksa Kędzierzyn-Koźle 17 49 51:8
2. Jastrzębski Węgiel 19 49 52:15
3. PGE Skra Bełchatów 20 45 54:29
4. Warta Zawiercie21 40 47:34
5. Indykpol AZS Olsztyn19 32 40:32
6. Asseco Resovia Rzeszów 20 32 40:36
7. Projekt Warszawa18 29 37:35
8. GKS Katowice20 29 38:40