Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Skansen już otwarty dla zwiedzających. Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie - warto tutaj przybyć (zdjęcia)

Donata Żmiejko
Po trwającej niemal dwa miesiące przerwie będzie można codziennie odwiedzać w godzinach od 10 do 18 Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej
Po trwającej niemal dwa miesiące przerwie będzie można codziennie odwiedzać w godzinach od 10 do 18 Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej
Już od soboty 9 maja będzie można znów zwiedzać Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie. Odwiedzając skansen zobaczymy tutaj zabytkową drewnianą architekturę wsi podlaskiej, którą współcześnie można podziwiać już tylko w muzeach na wolnym powietrzu. W skansenie znajdują się zarówno obiekty zaliczane do tak zwanej małej architektury, a więc krzyże, kapliczki, studnie, jak i budynki mieszkalne i gospodarcze, a także dziewiętnastowieczny dwór z Bobry Wielkiej.

Po trwającej niemal dwa miesiące przerwie będzie można codziennie odwiedzać w godzinach od 10 do 18 Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej.

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej powstało we wrześniu 2016 roku w wyniku połączenia Białostockiego Muzeum Wsi i Działu Etnografii, wyłączonych ze struktur Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Pracownia etnograficzna powstała w 1962 roku. Natomiast skansen założono w 1982 roku jako Oddział ówczesnego Muzeum Okręgowego w Białymstoku. Projekty ochrony drewnianego budownictwa regionu białostockiego poprzez stworzenie muzeum typu skansenowskiego powstały już w latach sześćdziesiątych. Budowa wiatraka z Rzędzian.

Nadal (do odwołania) w skansenie nieczynne będą wystawy we wnętrzach zabytkowych budynków, nie będzie też oprowadzania z przewodnikiem.

Czytaj też:
Piękne historyczne stroje, konie i niecodzienne konkurencje. Trójbój kawalerii w skansenie

Na terenie skansenu w czasie trwania pandemii obowiązują następujące zasady:

  • Liczba osób przebywających jednocześnie na terenie skansenu nie może przekraczać 150.
  • Osoby zwiedzające są zobowiązane do zasłaniania ust i nosa maseczkami lub w inny sposób oraz do dezynfekowania rąk przed wejściem na teren Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.
  • Zwiedzający muszą utrzymywać między sobą minimum dwumetrowy dystans. Nie dotyczy to rodziców z dziećmi oraz opiekunów osób niepełnosprawnych.
od 7 lat
Wideo

Krzysztof Kolumb był polskim księciem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna