Skarby z Biura Rzeczy Znalezionych w Białymstoku. Zobacz, co można odebrać!

Donata Żmiejko
Donata Żmiejko
Zgłaszając się po zagubioną rzecz należy określić: co, kiedy i gdzie rzecz została zgubiona - trzeba podać opis przedmiotu (wygląd, inne szczegóły). Musimy przedstawić dowody potwierdzające, że jesteśmy właścicielem zagubionej rzeczy (np. dowód zakupu przedmiotu, numery seryjne, własne oznaczenia).
Zgłaszając się po zagubioną rzecz należy określić: co, kiedy i gdzie rzecz została zgubiona - trzeba podać opis przedmiotu (wygląd, inne szczegóły). Musimy przedstawić dowody potwierdzające, że jesteśmy właścicielem zagubionej rzeczy (np. dowód zakupu przedmiotu, numery seryjne, własne oznaczenia). Wojciech Wojtkielewicz
Udostępnij:
Tutaj są zgubione: rowery, telefony komórkowe, portfele z pieniędzmi, wózki dziecięce, biżuteria. Są też nietypowe przedmioty oczekujące na odbiór przez właścicieli – np. piła elektryczna, laptopy, drony, skuter, repliki pistoletów czy kamizelka kuloodporna. To wszystko znajduje się w ponad 800-metrowym magazynie Biura Rzeczy Znalezionych w Białymstoku, przy ul. I Armii Wojska Polskiego 2/2.

Prawie każdy coś zgubił - np. klucze, portfel z pieniędzmi, telefon, dokumenty. Zdarza się też, że złodziej ukradnie nam jakąś rzecz, która jest naszą własnością. Wiele takich rzeczy w Białymstoku trafia do Biura Rzeczy Znalezionych.

W magazynie biura najwięcej jest rowerów (ok. 6o) i telefonów komórkowych. Rowery najczęściej są przywożone przez policję, bo przeważnie pochodzą one z kradzieży. Patrząc na zbiory biura, widzimy, że niektóre przedmioty są warte spore pieniądze. Jednak ich właściciele nie szukają zguby.

W 2019 r. na liście rzeczy znalezionych były 103 przedmioty, a w 2020 r. - 48.

Do Biura Rzeczy Znalezionych przyjmowane są rzeczy o wartości ponad 100 złotych, a pieniądze jeśli jest więcej niż 50 złotych.

  • Oto przykładowe rzeczy, które właściciele mogą odebrać z depozytu:
  • hulajnoga elektryczna marki ,,Bird" - znaleziona 13.08.2019 r.
  • znak drogowy A-12 - znaleziony 07-02-2020 r.,
  • obrączki, monety oraz waluta obca - znalezione 14-02-2020 r.,
  • wózek inwalidzki koloru szarego - znaleziony 06-02-2020 r.,
  • skuter Piaggio, znaleziony 25-02-2020 r.,
  • laptop marki SONY VAIO koloru szarego - znaleziony 29-06-2020 r.
  • tablet Samsung koloru czarnego - znaleziony 15-08- 2020 r. na trasie 658, Góra Grabarka.

- W Biurze Rzeczy Znalezionych w Białymstoku pracują trzy osoby - mówi Anita Babicz, kierownik biura. - Prowadzimy poszukiwania właścicieli rzeczy, które do nas trafiły. W przypadku dokumentów zwracamy je do organu, który je wydał. Natomiast w przypadku, gdy rzecz znaleziona nie zostanie odebrana przez osobę uprawnioną do jej odbioru w ciągu roku od dnia doręczenia jej wezwania do odbioru, a w przypadku niemożności wezwania do odbioru - w ciągu dwóch lat od dnia znalezienia rzeczy, Biuro Rzeczy Znalezionych zawiadomi o tym znalazcę oraz informuje o możliwości odbioru rzeczy w terminie nie krótszym niż dwa tygodnie. W przypadku nieodebrania rzeczy w tym czasie jej właścicielem stanie się powiat białostocki.

Przy odbiorze depozytu trzeba zapłacić 5 złotych za przechowanie oraz utrzymanie rzeczy w należytym stanie i poszukiwanie osoby uprawnionej do odbioru.

Wykaz rzeczy zgubionych można znaleźć w Biuletynie Informacji Publiczne oraz na tablicy ogłoszeń w Biurze Rzeczy Znalezionych i w Urzędzie Miasta.

Czytaj też:
Rzeczy znalezione rozgoszczą się w magazynie. Będą licytacje!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rząd wprowadza dodatkową pomoc dla emerytów

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie