Śląsk Wrocław - Jagiellonia 2:0. Miał być rewanż, a Jagiellonia spada z podium tabeli ekstraklasy

(mark)
Wojciech Wojtkielewicz
Piłkarze Jagiellonii mieli zrewanżować się Śląskowi Wrocław za jesienną, dotkliwą porażkę u siebie 0:4. A tymczasem przegrali po raz drugi 0:2.

Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota już w pierwszej połowie stracili dwie bramki. Chociaż to oni byli bliscy strzelenia pierwszego gola. Już w 6 minucie Arvydas Novikovas znalazł się w idealnej sytuacji, ale próbując lobować bramkarza Śląska przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Śląska. Dwie minuty później prowadzili, ale wrocławianie. Śląsk szybko wprowadził piłkę z autu na lewej stronie boiska. Robert Pich wrzucił piłkę w pole karne. Mitrović nie wybił jej. Do futbolówki doskoczył Michał Chrapek i wpakował piłkę do siatki Jagiellonii.
W 12 minucie mogło paść wyrównanie. Niestety, Jesus Imaz strzelił w środek bramki, gdzie na piłkę tylko czekał Jakub Słowik. Wrocławiane podwyższyli na 2:0 w 25 minucie. Piłkarze Śląska wykonali rzut wolny z lewej strony boiska. Wydawało się, że piłkarze Jagiellonii zażegnają sytuację i wyjdą z akcją, ale piłka wróciła w pole karne Jagiellonii. Chrapek wstrzelił piłkę, Runje nie doskoczył do niej, a Marcin Robak z trzech metrów strzelił drugiego gola dla Śląska.
W drugiej połowie Jagiellonia próbowała atakować, ale piłkarze Śląska umiejętnie bronili się wyprowadzając groźne kontry. Nie pomogły już zmiany trenera Ireneusza Mamrota. W 66 minucie za Scepovica wszedł Klimala, a za Bodvarssona Kostal. Niestety, środek boiska zdominowali gospodarze i to oni sięgnęli po zasłużone trzy punkty, a Jagiellonia? Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota spadli z podium tabeli ekstraklasy.
Jeszcze w dodatkowych minutach czerwoną kartkę otrzymał Grzegorz Sandomierski, który zagrywał piłkę poza polem karnym. Do bramki wszedł Taras Romanczuk, gdyż trener Ireneusz Mamrot wykorzystał juz limit zmian w swoim zespole.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 2:0 (2:0)
Bramka: 1:0 Chrapek 8, 2:0 Robak 25.
Czerwona kartka: Sandomierski (90+3 za zagranie reką poza polem karnym, Jagiellonia)
Żółte kartki: Mączyński (Śląsk); Guilherme, Mitrović (Jagiellonia)
Śląsk: Słowik - Broź, Tarasovs, Golla, Hołownia - Chrapek (77. Łabojko), Mączyński, Musonda (65 Ahmadzadeh), Pich, Radecki - Robak (86 Piech).
Jagiellonia: Sandomierski - Arsenić, Runje, Mitrović, Bodvarsson (65 Kostal) - Novikovas, Kwiecień, Romanczuk, Imaz (58 Pospisil), Guilherme - Scepovic (65 Klimala).