Ślepsk Suwałki - Joker Piła 3:0!

Archiwum
Suwałki. Świetnie walkę w play off I ligi siatkarzy zaczął suwalski Ślepsk. Nasz zespół pokonał u siebie w pierwszym meczu o miejsca 1-8 Jokera Piła 3:0.

Całe spotkanie było zacięte. Losy pierwszej partii rozstrzygnęły się dopiero w końcówce, gdy przy stanie 22:23 suwalczanie zdobyli z rzędu trzy punkty.

W drugim secie Ślepsk początkowo prowadził 4:0. Gra się jednak wyrównała i ponownie zaczął uciekać rywalom dopiero od wyniku 18:17. Gospodarze wygrali dwie akcje z rzędu, a po stracie jednego punktu, kolejne trzy. Było 23:18 i spokojnie można było czekać na trzecią odsłonę.

Pilanie nie odpuszczali. Nie dawali odskoczyć naszej drużynie choćby na dwa punkty. Tak było do stanu 14:14. Wówczas dwie skuteczne akcje zaprezentowali byli zawodnicy Jokera: Łukasz Jurkojć i Łukasz Kaczorowski. Po kolejnym zagraniu, ataku gości w aut, pilanie nie po raz pierwszy wdali się w dyskusję z arbitrami. Kosztowało to ich żółtą kartkę dla Radosława Zbierskiego i punkt dla Ślepska. Było więc już 18:14! Gospodarze skwapliwie wykorzystali całą sytuację i spokojnie dokończyli trzeciego seta.

Kolejny mecz w środę, ponownie w Suwałkach, o godzinie 12.

Ślepsk Suwałki - Joker Piła 3:0 (25:23, 25:20, 25:17)

Ślepsk: Jurkojć, Ł. Kaczorowski, Skrzypkowski, Pink, Rudzewicz, Gołębski, Łuczka (libero) oraz Malczewski
Joker: Gorzkiewicz, Strzeżek, Kowalczyk, Chwastyniak, Zbierski, Jasiński, Mikułka (libero) oraz P. Kaczorowski
Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 1:0.

Więcej w środowym wydaniu "Współczesnej"