Ślepsk Suwałki nadal liderem I ligi

Suwałki. Siatkarze z Suwałk ponownie pokazali charakter w meczu ze Stalą AZS Nysa.

Ślepsk wygrał w trzeciej kolejce 3:2. Choć za takie zwycięstwo dostaje się "tylko" dwa punkty, nie ma co wybrzydzać. Gospodarze prowadzili 2:0, ale potem przegrali dwa sety, a w tie-breaku potrafili się odrodzić.

Suwalczanie po pierwszych dwóch partiach, w których triumfowali, spuścili z tonu. Obudzili się w czwartym secie przy stanie 15:21. Szaleńcza pogoń pozwoliła wyrównać, ale przy stanie 25:26 na blok rywali nadział się Łukasz Kaczorowski.

Ślepsk pokazał charakter, bo wygrał piątego seta.Podopieczni Adama Aleksandrowicza wytrzymali walkę punkt za punkt, a przy stanie 14:13 decydującą akcję skończył Andrew Pink. Suwalczanie po trzech meczach mają na koncie 8 punktów na 9 możliwych do zdobycia i są liderem tabeli. Za tydzień pauzują.

Ślepsk Suwałki - Stal AZS PWSZ Nysa 3 : 2 (25:21, 25:22, 17:25, 25:27, 15:13)