Ślepsk wygrywa w Bielsku-Białej!

Bielsko-Biała. Znakomity wynik przywieźli z Bielska-Białej siatkarze Ślepska Suwałki. Zajmujący pozycję wicelidera suwalczanie obronili ją pokonując na wyjeździe 3:2 BBTS - do tej pory trzeci zespół tabeli.

Podopieczni Adama Aleksandrowicza wytrzymali twardy bój. Dodatkowym przeciwnikiem okazała się grupka pseudokibiców, siedząca za linią końcową, która w niewybredny sposób przeszkadzała gościom. Jak napisano w relacji na oficjalnej stronie Ślepska wręcz podchodzili do serwujących siatkarzy i wrzeszczeli im do samego ucha. Nikt na chamstwo nie reagował.

Ślepsk udzielił sam najlepszej odpowiedzi. Przy walce "set za set", to suwalczanie sięgnęli po zwycięstwo w tie-breaku. Ostatnie piłki bezlitośnie kończył Bartosz Krzysiek. Dodajmy, że suwalczanie w czasie spotkania musieli przemeblować ustawienie. Wobec kontuzji libero Tomasza Łuczki, na jego pozycję już po pierwszym secie musiał przejść Kamil Skrzypkowski. Miejsce "Skrzypka" z kolei zajął Andrew Pink.

BBTS Bielsko-Biała - Ślepsk Suwałki 2:3 (25:20, 22:25, 25:22,16:25, 12:15)
Ślepsk: Krzysiek, Jurkojć, Gołębski, Rudzewicz, Skrzypkowski, Wójcik, Łuczka (libero) oraz Kaczorowski, Pink.

Pozostałe wyniki 14. kolejki: Trefl Gdańsk - SMS PZPS I Spała 3:0 (25:11, 25:12, 25:16), Avia Świdnik - Pekpol Ostrołęka 3:0 (25:22, 25:20, 25:20), Joker Piła MKS MOS Będzin 3:1 (25:21, 22:25, 26:24, 25:22), GTPS Gorzów Wlkp. - Energetyk Jaworzno 3:2 (22:25, 25:15, 21:25, 25:23, 15:12), Orzeł Międzyrzecz - Stal AZS Nysa 0:3. Pauzował: Jadar Radom.

1. Trefl 13 28 32:17
2. Ślepsk 13 27 33:20
3. GTPS G. Wlkp. 13 26 34:22
4. BBTS B.-Biała 13 26 33:23
5. Jadar 12 24 30:19
6. Stal Nysa 13 24 29:21
7. Joker 13 24 31:23
8. Pekpol 13 19 26:26