Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Slither.io – czyli nowy „czasoumilacz” młodzieży

materiał partnera

Współczesna młodzież naturalnie wychowuje się na nowoczesnych technologiach i nie ma niczego dziwnego w tym, że osoby takie bardzo chętnie korzystają chociażby z gier komputerowych. Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że gra komputerowa potrafi wyglądać niezwykle realistycznie, dostarczać wiele radości z gry, a do tego często zmuszać do naprawdę dużego wysiłku zręcznościowego. Gry przeszły ogromną metamorfozę w ostatnich latach, ale wcale nie oznacza to, że młodzież nie zawiesi już oka na produkcjach dużo prostszych, a do takich na pewno trzeba zaliczyć Slither.io, czyli jedną z najbardziej popularnych dzisiaj pośród młodzieży gier przeglądarkowych. Oczywiście nie można powiedzieć, że ta gra prezentuje się jakoś bardzo źle. Ma ona całkiem ciekawą oprawę graficzną, ale daleko jej do nowoczesnych gier komputerowych, gdzie efekty specjalne gonią się jeden za drugim. Co w takim razie sprawia, że prosta z pozoru gra przeglądarkowa może wzbudzić tak ogromne zainteresowani?

Prostota sterowania i rozgrywki

Na sam początek musimy oczywiście dokładniej przyjrzeć się samej rozgrywce, aby poznać możliwości jakie daje nam Slither.io. Gra nawiązuje tak naprawdę do popularnej nadal produkcji Agar.io, która to zrobiła ogromną furorę w Polsce, i nie tylko oczywiście. Jeśli ktoś zna tę grę to na pewno domyśla się o co może chodzić w nowym tytule, a jeśli nie to już spieszymy z wyjaśnieniem o czym ta gra w ogóle jest. Wszystko zaczyna się niewinnie. Po uruchomieniu naszej gry musimy podać wymyślony przez siebie nick, który będzie widoczny nad nami w grze. Warto już tutaj wspomnieć, że jest to gra przeglądarkowa online, gdzie będziemy mierzyć swoje siły z innymi, prawdziwymi graczami z całego kraju. Po wpisaniu nicku zostajemy przeniesieni na planszę, która z początku nie prezentuje się zbyt okazale. Po prostu czarna mapa z kolorowymi kulkami rozrzuconymi w różnych miejscach. Centralnym punktem tego wszystkiego będzie malutki wężyk, który może mieć różnorodne kolory. Podstawowym zadaniem jest poruszanie się naszym wężem po planszy, co robić można w sposób niesamowicie wręcz prosty. Wystarczy nam bowiem tylko myszka, gdyż nasz wężyk będzie zawsze podążał za naszym kursorem. Sterowanie wydaje się więc bardzo proste, ale szybko zauważymy, że będzie wymagało ono od nas dużej zręczności, a do tego po prostu wprawy. Sterując naszym wężykiem możemy zbierać znajdujące się na planszy kolorowe kropki. Cała mapka jest dość rozbudowana, a my widzimy jedynie fragment jej, który przesuwa się wraz z poruszaniem się naszego węża. Nie trzeba tutaj chyba dodawać, że musimy uciekać przed wężami innych graczy znajdujących się na serwerze? Zbierając kolorowe kropeczki po pewnym czasie nasz wężyk zacznie się stawać coraz to dłuższy, a do tego grubszy. W sterowaniu znajduje się jeszcze jeden sekret. Przytrzymując prawy klawisz myszy wężyk dostanie ogromnego przyspieszenia, które ułatwi nam chociażby wyjście z poważnych kłopotów. No dobrze, dużo napisaliśmy o sterowaniu i podstawach gry, ale na pewno ciekawi Was o co w tym wszystkim chodzi?

Zostańmy mistrzem serwera

Podstawowym celem, jaki stawia przez nami gra Slither.io, jest po prostu osiągnięcie jak najlepszego wyniku na serwerze. Po prawej stronie planszy widzimy zawsze aktualny ranking, w którym to prezentowane są najlepsze na daną chwilę osoby na serwerze, które są aktywne i oczywiście grają. Jak tworzony jest ten ranking? Przede wszystkim chodzi tutaj o czas jaki udaje nam się przetrwać na planszy, ale wyliczanie punktów rankingowych jest nieco bardziej skomplikowane. My musimy wiedzieć po prostu o tym, że w grze powinniśmy dążyć do stworzenia jak największego węża z możliwych, a później jeszcze trwanie w tej postaci jak długo tylko się da. Próba pokonania wielu profesjonalnych osób bywa dość trudna i z tego powodu gra potrafi nas dosłownie wciągnąć na bardzo długie godziny.

Aby zostać mistrzem serwera musimy przede wszystkim bardzo dobrze wyrobić się w sterowaniu. Wspominaliśmy już o tym, ze sterowanie tylko z pozoru wydaje się takie proste i na pewno minie trochę czasu zanim wyrobimy sobie pewne nawyki, a do tego wyćwiczymy swoją zręczność. Jeśli nagle inny gracz zatarasuje nam drogę to naprawdę mamy ułamki sekund na prawidłowe zareagowanie myszką i ustawienie jej w odpowiedniej pozycji. Po pierwsze więc zręczność jest tutaj sprawą niezwykle istotną. Kolejna rzecz to sama strategia. Możemy zbierać kolorowe kulki na planszy, które to bardzo powoli powodują przyrost naszego węża. Jest to praca żmudna i raczej mało efektywna. Największym smaczkiem jest więc próba zapętlenia w kozi róg innych robaczków. Co bardzo ciekawe nie ma tutaj znaczenia wielkość naszego przeciwnika, jeśli dobrze to rozegramy to wygramy i z bardzo małym i bardzo dużym. To pewna zmiana w stosunku do wspominanej już gry Agar.io, gdzie większe kulki mogły połykać jedynie mniejsze kulki. Tutaj naszym celem jest zablokowanie innemu graczowi drogi lub po prostu zapędzenie go właśnie w koi róg. Jeśli zderzymy się z ciałem węża innej osoby to po prostu giniemy. Kiedy gracz traci swoje życie przenosi się do początku i znów zaczyna grać malutkim wężykiem, ale po jego poprzednim wężu pozostaje kolorowy ślad bardzo dużych kulek. To niejako resztki materii i to właśnie ono powodują największy przyrost węży. Eliminując innych graczy wpływamy więc na szybszy rozrost własnego węża mając większe szanse na osiągnięcie dużego sukcesu na serwerze.

Rozgrywka strategiczna

Jeśli ktoś jest już teraz zainteresowany zabawą przy tej bardzo ciekawej grze to warto uruchomić ją na stronie Poki.pl, gdzie znajdziemy nie tylko Slither.io, ale także wiele innych ciekawych gier przeglądarkowych, które w każdym wypadku są bezpieczne dla dzieci. Młodzież pokochała tę produkcję nie tylko za ogromny trening swojej zręczności, ale także rozgrywkę, która wymusza na nas strategiczne myślenie. Związane jest to z tym, że z jednej strony chcemy mieć jak największego na serwerze węża, ale z drugiej strony stanowi to dla nas ogromne utrudnienie. Mały wąż jest zwinny i szybko wymknie się nawet z większych pułapek. W przypadku ogromnego kolosa nasze ruchy stają się mniej płynne, są nieco spowolnione, a więc teoretycznie stajemy się dość łatwy celem, a na pewno dla gracza niezwykle zaawansowanego. Posiadając bardzo dużego węża jesteśmy więc niejako zmuszani do strategicznego podejścia. Swoje ruchy trzeba planować, a do tego poruszać się w taki sposób, aby próbować w bryle nakreślonej przez swoje ciało zamknąć dużo przeciwników. Rozgrywka w Slither.io wcale nie należy do takich prostych, ale to właśnie przyciąga tak wiele osób przed ekrany komputerowe.

Nic nie trzeba płacić

Warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie, jaką to posiada gra Slither.io. Mianowicie gra jest dostępne zupełnie za darmo na portalu Poki.pl. Co niesamowicie ważne, produkcja nie posiada zaimplementowanych żadnych mikropłatności. To ważne, gdyż w ten sposób każdy z graczy logujących się na serwerze ma dokładnie takie same szanse na wygraną jak pozostali. Tutaj nie liczą się pieniądze, ale nasz refleks, zdolności manualne, a do tego odpowiednie planowanie rozgrywki.

Slither.io jest oczywiście tylko grą przeglądarkową, ale nie da się ukryć tego, że pod względem graficznym prezentuje się ona jednak ciekawie. Mamy tutaj do czynienia z kolorowymi wężykami, których poruszanie się zostało naprawdę ciekawie zobrazowane graficznie. Wężyki wyraźnie pełzają i mają zawsze uśmiechnięte minki z dużymi oczami. Usiana kolorowymi kuleczkami czarna plansza wygląda po prostu cukierkowo, a efekty rozbłysku przy eliminacji przeciwnika dodają tylko kolejnego smaczku do graficznej oprawy. Z całą pewnością jest to gra godna polecenia każdemu miłośnikowi dobrej rozrywki w sieci, który szuka czegoś niezobowiązującego, co pozwoli mu się świetnie bawić w wolnych chwilach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna