Słowacja-Paragwaj 0-2

Redakcja
Pierwszą bramkę dla piłkarzy z Ameryki Południowej zdobył Enrique Vera, drugą Cristian Riveros.

Było to bardzo słabe spotkanie. Paragwajczycy nie musieli się specjalnie natrudzić, by wygrać. Bez problemu pokonali Słowację, która pogrążyła Polaków w eliminacjach do Mundialu 2010.

Praragwajczycy od początku prowadzili akcję. Piłka była z reguły w ich posiadaniu. W 27. minucie Paragwaj już prowadził. Barrios świetnie podał do wychodzącego Enrique Very, a ten pięknym strzałem pokonał Jana Muchę.

Po stracie gola Słowacy nieco się ożywili. Próbowali, ale nie potrafili zagrozić paragwajskiej bramce. Po niezbyt ciekawej pierwszej połowie Słowacja przegrywała 0:1. Gdyby nie dobra gra Muchy Paragwaj mógł prowadzić wyżej.

W drugiej połowie spotkania reprezentacja Paragwaju grała już mniej agresywnie. Paragwajczycy spokojnie kontrolowali ten mecz. Dobili Słowaków w 85. minucie. Oscar Cardozo zagrał na linię pola karnego, gdzie na strzał zdecydował się Cristian Riveros. Uderzenie było na tyle precyzyjne, że Mucha był zmuszony do wyciągnięcia piłki z siatki.

Składy:

Słowacja: Jan Mucha, Peter Pekarik, Martin Skrtel, Zdeno Strba, Vladimir Weiss, Jan Kozak, Stanislav Sestak, Robert Vittek, Jan Durica, Marek Hamsik, Kornel Salata;

Paragwaj: Justo Villar, Claudio Morel Rodriguez, Julio Cesar Caceres, Carlos Bonet, Roque Santa Cruz, Enrique Vera, Paulo da Silva, Cristian Riveros, Nelson Valdez, Lucas Barrios, Antolin Alcaraz.