Sparingi czwartoligowców

Miłosz Karbowski, Krzysztof Sokólski
Rafał Bałecki zdobył bramkę dla Jagi II w meczu z Sokołem
Rafał Bałecki zdobył bramkę dla Jagi II w meczu z Sokołem B. Maleszewska
Region. Już w miniony weekend mieliśmy przedsmak piłkarskiej wiosny w wydaniu regionalnym, bo odbyły się dwa mecze 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu województwa. Towarzyskie granie powoli się kończy. Za tydzień startuje trzecia, a za dwa - czwarta liga.

W najciekawszym sparingu weekendu rezerwy białostockiej Jagiellonii pokonały u siebie Sokoła Sokółka 2:1. Bramki dla Jagi zdobyli Marcin Muraszkowski (samobój) oraz Rafał Bałecki. Goście odpowiedzieli golem Krzysztofa Stelmaszka. Jagiellonia zagrała w składzie: Ciulkin - Mężyński, Jurgielewicz, Piłatowski, Wasiluk - Bałecki, Gudewicz, Falkowski, Karankiewicz - Kobeszko, Tyczkowski (na zmiany wchodzili: Gryczan, Kidrycki, Głowicki, Sokół). Sokółczanie wybiegli na boisko w ustawieniu: Sawicki - Doroszczuk, Muraszkowski, Kabelis - Walukiewicz, Bezubik, Stelmaszek, Greś, Klepacki - Toczydłowski, Sokół (grali ponadto: Biernacki, Giełda, Zalewski, Sołowiej, Bogdan).
Aż 9 goli padło w Mońkach. Smaczku rywalizacji Promienia z augustowską Spartą dodał fakt, że klub znad Netty jest zainteresowany zatrudnieniem w przyszłości obecnego trenera gospodarzy Janusza Kaczmarza. - To niewykluczone - mówi Kaczmarz. Omeczu szkoleniowiec powiedział: - Gdy w pierwszej połowie graliśmy w najsilniejszym składzie, prowadziliśmy, a nawet mogliśmy podwyższyć wynik.
Po przerwie wyraźnie dominowali goście. Między słupkami bramki Sparty w drugich 45 minutach stał doświadczony Mirosław Plaga (wcześniej Wigry, ostatnio Gieret Giby). To następca Marka Sawickiego. W Sparcie wybrano też nowego prezesa. Podczas walnego zebrania został nim Józef Sienkiewicz, były prezes augustowskiego oddziału PBK.
Porażki 1:4 z występującą w okręgówce Narwią Łyski Choroszcz doznał białostocki Piast. - Wypadliśmy słabo i przegraliśmy zasłużenie - mówi trener Piasta Jacek Bayer. - To, że trzy bramki straciliśmy w ostatnich minutach, gdy graliśmy w słabszym składzie, nie jest usprawiedliwieniem.
Wicelider IV ligi Hetman Białystok miał się spotkać w derbowym sparingu z Włókniarzem. Ciężkie warunki na boisku przy Antoniukowskiej sprawiły, że zespoły zagrały tylko 50 minut i spotkanie trudno uznać nawet za rozegrane. Padł wynik 0:0.

Wyniki

Promień Mońki - POM Sparta Augustów 3:6 (1:0). R. Speichler, Kiszło, Matela - Kościuk-2, Harasim, L. Sawicki, Twardowski, Chabasiński.
Piast Białystok - Narew Łyski Choroszcz 1:4 (0:0). Zdzichowicz - Rećko, Mordasewicz, Zalewski oraz testowany student AMB z Norwegii.
KS Michałowo - Hetman Białystok juniorzy starsi 3:3 (1:1). Bramki dla KS-u: Janiak-2, Strzeliński.
Supraślanka Supraśl - MOSP Białystok juniorzy 1:2 (0:1). Tomar - Komosa, Janik.
Krypnianka Krypno - Hetman Sobsmak Tykocin 2:2 (1:1). Bramki dla Krypnianki: Kochanowski-2.
Jagiellonia II Białystok - Sokół Sokółka 2:1 (1:1). Muraszkowski-sam., Bałecki - Stelmaszek.
Pogoń Łapy - Magnat Juchnowiec 2:3 (1:0). Bramki dla Pogoni: samobójcza, Kozicz-karny.
Olimpia Zambrów - Znicz Suraż 1:2 (1:0). Bramka dla Olimpii: Modzelewski.