Rugbyści z Białegostoku (koszulki w pasy) spisują się w tym sezonie I ligi bardzo dobrze Wojciech Wojtkielewicz
Po wpadce z Posnanią Poznań pierwszoligowe Rugby Białystok szybko wróciło na zwycięskie tory, wygrywając na wyjeździe ze Spartą Jarocin 45:24. Ten wynik w praktyce oznacza zajęcie pierwszego miejsca po fazie zasadniczej, a przez to rozgranie finału play-off w stolicy Podlasia.

Do przerwy spotkanie białostoczan z odwiecznym rywalem w walce o czołowe lokaty w I lidze układał się po myśli ekipy z Jarocina, która prowadziła 17:7.

- Sparta gra siłowe, bardzo kontaktowe rugby i do przerwy spisywała się bez zarzutu. Trzeba jednak zaznaczyć, że było to efektem naszej taktyki. Wiedzieliśmy, że dopóki gospodarze maja siły, to będą niebezpieczni. Tyle, że prędzej, czy później z nich opadną - tłumaczy zawodnik i prezes Rugby Białystok Mateusz Perzyna. - W przerwie zmieniliśmy rozgrywających na takich, którzy preferują szybszą grę, przejęliśmy inicjatywę i wygraliśmy zdecydowanie - dodaje.

Rugby Białystok z Arką chce postawić kropkę nad "i"

Rzeczywiście, drugą połowę Podlasianie rozegrali koncertowo, wygrali ją aż 38:7, a całe spotkanie 45:24. Teoretycznie nasz zespół może jeszcze zostać wyprzedzony przez Posnanię, ale w praktyce to raczej niemożliwe. Kropkę nad "i" białostoczanie chcą postawić u siebie w najbliższym w meczu z Arką Rumia.

- Nie lekceważymy rywala, który, podobnie jak Sparta, prezentuje nieco siermiężny, siłowy styl. Ale nie zakładamy innego wyniku, jak nasze wysokie zwycięstwo - deklaruje Mateusz Perzyna.

Mecz Rugby Białystok - Arka Rumia rozpocznie się w niedzielę - 14 kwietnia, o godz. 13, na bocznym boisku przy ul. Słonecznej 1.

WYNIKI 10. KOLEJKI

• Sparta Jarocin - Rugby Białystok 24:45 (17:7). Punkty dla Białegostoku: Igor Kocimski - 15, Mateusz Perzyna - 5, Patryk Romanowski - 5, Paweł Zalewski - 5, Ryan Mutandwa - 5, Sibarashe Siraha - 5, Malvin Kativu - 5.
  • Hegemon Mysłowice - Arka Rumia 30:6, Posnania Poznań - Legia Warszawa 24:6, Rugby Wrocław - AZS AWF Warszawa 14:55.

1. RUGBY BIAŁYSTOK 10 44 490-163
2. Posnania Poznań 9 34 341-188
3. Sparta Jarocin 9 29 332-259
4. Legia Warszawa 9 26 289-255
5. AZS AWF Warszawa 9 24 277-216
6. Hegemon Mysłowice 10 21 200-288
7. Arka Rumia 10 2 214-484
8. Rugby Wrocław 10 2 113-403