Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Straż Graniczna: Nowe zasady przekraczania granicy w celu uprawy pól. Służby muszą dowiedzieć się o tym zdecydowanie wcześniej

PZA(opr.)
pixabay.com
Straż Graniczna ustaliła już nowe zasady przekraczania granicy przez rolników w celu uprawy pól po jej drugiej stronie.

Jako pierwszy opublikował to Karpacki Oddział Straży Granicznej. W najbliższych dniach dowiemy się także o tym od innych oddziałów w Polsce.

Rolnicy powinni postępować zgodnie z poniższą procedurą. Za pośrednictwem komendanta właściwej miejscowo placówki SG należy złożyć wniosek do Komendanta Głównego SG o przekroczenie granicy w innym miejscu niż te wyznaczone w rozporządzeniu o tym czasowym przywróceniu kontroli granicznej.

Wniosek powinien zawierać dane personalne i korespondencyjne osoby, która chce przekroczyć granicę, datę i miejsce planowanego przekroczenia granicy wraz z uzasadnieniem. Wniosek może obejmować określony okres czasu związany z koniecznością wykonania konkretnych prac polowych w danym gospodarstwie rolnym. Do wniosku należy dołączyć dokumentację potwierdzającą prawo do dysponowania gospodarstwem rolnym lub prawo wykonywania prac na terenie takiego gospodarstwa. Straż Graniczna weryfikuje wniosek i wydaje zgodę, o której udzieleniu informowany jest wnioskodawca oraz właściwy miejscowo komendant placówki SG.

Koronawirus a biznes. Cynkomet pracuje i wprowadza nowe masz...

Po uzyskaniu odpowiedniej zgody, osoba wnioskująca powinna każdorazowo - z wyprzedzeniem co najmniej 4 godzin - informować właściwą miejscowo placówkę SG o zamiarze przekroczenia granicy w uzgodnionym miejscu. W celu szybszego i sprawniejszego obiegu informacji rekomenduje się korespondencję za pomocą poczty elektronicznej albo faksem. Straże graniczne ustalają, w których miejscach rolnicy będą mogli przekraczać granicę w celu uprawy pól.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie przyjechał do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna