To kierunek na pograniczu kilku dziedzin, m.in. ekonomii, prawa czy socjologii, stanowiących mój zakres zainteresowań naukowo-badawczych - mówi Ilona Wakuluk, studentka I roku II stopnia MSG. - Oprócz tego, studia te dają możliwość odbycia stażu, praktyk czy otrzymania stypendium naukowego. A informacja o bezpłatnym studiowaniu nie tylko w trybie dziennym, ale i niestacjonarnym była jednym z ważniejszych czynników, dla których zdecydowałam się go studiować.
Najmłodsze studia na wydziale ekonomii i zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku realizowane są w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską.
- Powinny one zainteresować osoby, które swoją przyszłość zawodową łączą z problematyką międzynarodowej współpracy gospodarczej i chcą poznać zasady efektywnego funkcjonowania organizacji i przedsiębiorstw na rynku międzynarodowym - mówi prof. Marzanna Poniatowicz, koordynator projektu. - Nasz kierunek jest niezwykle perspektywiczny i rozwojowy, zwłaszcza w kontekście zachodzących procesów globalizacyjnych w gospodarce oraz członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
Jak zauważają studenci, nie ma tu tradycyjnego siedzenia w ławkach i słuchania zwykłych wykładów. Kadra jest fachowa i nie ma tu nudy.
- Pracujemy w grupach, oglądamy filmy, o których później dyskutujemy, przygotowujemy prezentacje multimedialne - mówi Ilona Wakuluk. - A wszystkie niezbędne materiały i notatki mamy dostępne na stronie internetowej.
- Jest to kierunek zdecydowanie unikatowy, który istnieje na niewielu uczelniach w kraju i cieszy się ogromnym zainteresowaniem - dodaje koordynator projektu. - W naszej pierwszej rekrutacji zarejestrowanych było ponad 900 osób, przy łącznym limicie na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych wynoszącym 240 miejsc.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?