Świętują na scenie teatru! (zdjęcia, wideo)

(uk)
To na wpół realistyczna, a na wpół poetycka opowieść o tym jak życie może okazać się przewrotne
To na wpół realistyczna, a na wpół poetycka opowieść o tym jak życie może okazać się przewrotne B. Maleszewska
Białystok. W Białostockim Teatrze Lalek święto. I to wielkie.
To na wpól realistyczna, a na wpól poetycka opowieśc o tym jak zycie moze okazac sie przewrotne.

Swiętują na scenie!

Po pierwsze na scenę po kilkuletniej nieobecności wraca sztandarowy spektakl Lalek - "Płaszcz" Tuwima wg Gogola w reżyserii Piotra Dąbrowskiego.

To na wpół realistyczna, a na wpół poetycka opowieść o tym jak życie może okazać się przewrotne. Głównym bohaterem jest Akakij Akakjewicz Baszmaczkin, biedny petersburski urzędnik. Całe jego życie upływa na kopiowaniu urzędowych dokumentów, bez czego nie wyobraża on sobie istnienia.

Bardziej jednak przypomina żywy automat niż myślącego człowieka - zmiana choćby jednego słowa w przepisywanych papierach wykracza poza jego umiejętności.

I byłby całkiem szczęśliwy w tym swoim hermetycznym światku, gdyby nie stary płaszcz, tak już zniszczony, że nie nadający się do naprawy. Nasz bohater postanawia więc zarobić na nowy. Kiedy się udaje zdobyć upragniony cel, zaczynają się kłopoty... Jakie? Zobaczyć można w BTL-u.

- To kultowy spektakl i legenda BTL-u - mówi dyrektor teatru Marek Waszkiel. - 14 listopada zagramy go na scenie po raz 100. Kto nie widział, niech przyjdzie. Warto, bo to naprawdę kawałek dobrej sztuki - dodaje.

Po drugie nasze Lalki czeka niezwykły jubileusz. I to potrójny. Już 23 listopada podczas spektaklu uczczone zostanie 30-lecie pracy trójki świetnych aktorów, którzy od początku są związani z BTL-em: Alicji Bach, Piotra Damulewicza i Andrzeja Beya Zaborskiego.

- Jesteśmy ze sobą, we trójkę od czasów studiów. 30 lat pracy to kupa czasu. A wydaje się jakby to było wczoraj - mówi Zaborski. - Cieszymy się, że możemy grać w tym spektaklu. Jest naprawdę poruszający do głębi i podoba się widzom. Ma genialny tekst, a postacie które w nim odgrywamy są zakorzenione gdzieś głęboko w nas - dodaje.

Najbliższe spektakle już od 12 do 15 listopada o godz. 11 i 16 listopada, w niedzielę o 18.

Zobacz wideo:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

a
agnieszka
na pewno wybiorę się na ten spektakl. dobrze, że piszecie o takich wydarzeniach. oby tak dalej, a przybędzie wam rzesza nowych, młodych czytelników :-). pozdrawiam serdecznie całą redakcję :-)
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie